ECO2 COP27 Climate Conference

2022. november 3-án gimnáziumunk 9. A osztályának 2 angolos csoportja részt vett az ECO2 Intelligens Iskolák Klímakonferenciáján Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó és K. Nagyné Pataki Noémi vezetésével. A programban és a klímakonferencián számos európai ország mellett például indiai és egyiptomi iskolák is részt vettek.

A Durham Univers ity and Durham County Council által szervezett online klímakonferencia fő paneljei: climate lossess, climate solutions, climate hopes. Mindegyik témát követően lehetőségünk volt szavazáson és a kérdés-válasz szekcióban kifejteni véleményünket az adott témával kapcsolatban. Érdekes volt hallani, hogy a világ különböző országai hogyan élik meg és alkalmazkodnak az éghajlatváltozáshoz, milyen technikai innovációk, eszközök, módszerek léteznek az éghajlatváltozás okozta problémák megoldására.

A klímakonferenciát megelőzően a programban résztvevő mindegyik iskola oktatási csomagot kapott, amely óraterveket, PowerPoint bemutatókat, támogató forrásokat és linkeket tartalmazott a Durham Egyetem professzorainak rövidfilmjeihez. A 9.A osztály angol nyelvi csoportjai a konferencia napjáig elvégezték a feladatokat:  az éghajlatváltozással összefüggő témákat dolgoztak fel, posztert készítettek, PowerPoint prezentációkat tartottak. A következő kérdéseket dolgozták ki és küldték el a konferenciáig: Melyek a klímaváltozás okozta ártalmak, problémák?; Hogyan, milyen eszközökkel tudunk megbirkózni a klímaváltozással?; Mit tehetünk a  klímaváltozás ellen, hogyan építhetünk egy jobb, fenntartható jövőt?

A diákok által készített PowerPoint prezentációt, plakátot és az órákról készített fényképeket feltöltöttük az ECO Smart Schools online felületre. Nagyon büszkék vagyunk, hogy a azon 4 iskola egyike voltunk, akiknek a munkáját bemutatták a klímakonferencián.

Izgalommal várjuk a program folytatását. Diákjaink rengeteget ismerettel gazdagodtak a témával kapcsolatban, miközben fejlődött a kommunikációs készségük, angol nyelvtudásuk, együttműködési készségük és legfőképpen ökotudatosságuk.

K. Nagyné Pataki Noémi és Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó
angol nyelvtanárok/a program vezető pedagógusai