Újabb európai uniós témájú vetélkedőn jeleskedtek gimnáziumunk diákjai

Európai Parlament Nagykövet Iskolájaként megragadunk minden lehetőséget arra, hogy diákjaink versenyeken is megcsillogtathassák tudásukat. László Cecília, a szolnoki Europe Direct Iroda igazgatójának felkérésére jelentkeztünk a „EUROPE-WIDE QUIZ” vetélkedőre. 2022.11.17-én a 27 európai uniós tagállam diákjai mérték össze tudásukat földrajz, történelem, politika, szociológia, kultúra témakörben. A verseny angol nyelven folyt, a diákok 3 másik tagállamból származó diákkal (18-27 év) alkottak egy-egy csoportot. Mind a 3 végzős diák középfokú komplex nyelvvizsgával rendelkezik, így nagy biztonsággal használták az angolt, mint közös nyelvet. A verseny tesztelte a diákok európai unióval kapcsolatos tudását, főleg a 2022-es évben történt eseményekre, történésekre fókuszálva. A 20 versenyző csapatból Szabó Konrád Előd csoportja 1. helyezést érte el, Tudesze Márk csoportja 4., Fejes-Nagyfejeő Leventéé pedig 6. helyen végzett. Felkészítő tanár: Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó. Nagyon büszkék vagyunk a kiemelkedő eredményt elért diákjainkra, akik nem hétköznapi témákban, angol nyelven is képesek kifejteni véleményüket, tudnak érvelni és bizonyítják széleskörű tájékozottságukat.

Tovább a cikkhez