JELENTKEZÉSI LAP A NYOLCOSZTÁLYOS TAGOZATRA JELENTKEZŐK SZÁMÁRA

Kedves szülők, tanulók !

A nyolcosztályos gimnáziumi tagozatra jelentkezők a jelentkezési lapokat egyénileg is megküldhetik az iskolába ( Kossuth Lajos Gimnázium, Szakképző Iskola,  Általános Iskola és Kollégium, 5350 Tiszafüred Baross utca 36), illetve személyesen is leadhatják. A jelentkezési lap leadási,  beküldési határideje 2017. február 15.  A jelentkezési lap mellett a tanulói adatlapot is ki kell tölteni.

A jelentkezési lap itt elérhető.

Bánkúti síelés

A nagy hó lehetőséget adott arra, hogy ismét síelést szervezzünk iskolánk diákjainak. Az enyhe telek miatt már 3 éve nem tudjuk ezt megtenni. 2017.01. 26-án csütörtök reggel végre elindulhattunk 33 diákkal és 4 testnevelő tanárral Bánkútra.

Tovább a cikkhez

INFORMÁCIÓK AZ ELŐREHOZOTT ÉS RENDES ÉRETTSÉGIRE JELENTKEZŐK SZÁMÁRA

• Az előrehozott és rendes érettségire való jelentkezés határideje:
2017.február 15.
• A jelentkezéseket rögzíti: Demján Mária intézményvezető-helyettes
• A jelentkezéshez vinni kell:
1. személyi igazolványt,
2. diákigazolványt,
3. születési anyakönyvi kivonatot,
4. (ha van,) a már letett előrehozott érettségi vizsgáról kiállított törzslapkivonatot,
5. lakcímkártyát.

FONTOS:
Előrehozott érettségi vizsga informatikából és idegen nyelvekből tehető, amennyiben az iskola helyi tantervében rögzített tananyagot a jelentkező teljesítette, abból bizonyítványba beírt év végi osztályzata van (annyi, ahány évig a pedagógiai program szerint a tantárgyat tanulnia kell).
Előrehozott érettségi vizsga a rendes érettségi évét megelőző utolsó két év május-júniusi vizsgaidőszakában tehető.
A 2017. május-júniusi érettségi vizsgára bocsátás feltételeként előírt beszámoltató (aktuális tanév május-júniusi tananyagából) és osztályozó (hátralévő tanév/-ek tananyagából) vizsgák letételére a Kossuth Lajos Gimnáziumban 2017. április hónapban kerül sor.

A vizsgákra kérelmet kell benyújtani Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó intézményvezetőhöz.
A kérelmek beadásának határideje: 2017. február 15.
A 18 évnél fiatalabbak esetében szülő által írt kérvény fogadható el. (Kitöltendő nyomtatvány a helyettesi irodában kérhető.)
A kérelemben legyen benne: a tantárgy, az évfolyam(-ok), a szaktanár neve.

A jelentkezési határidő lejárta után változtatásra, illetve a jelentkezések visszavonására nincs lehetőség!

ÍRÁSBELI EREDMÉNYEK

A  Kossuth Lajos Gimnáziumban 2017. január 21-én 142 diák írta meg az egységes írásbeli felvételi vizsgát.

A pontszámok átlaga anyanyelvből 59% ,.matematikából 35,84%.

A nyolc évfolyamos gimnáziumunk nyolcadikos tanulóinak átlaga magyar nyelvből 66%, matematikából 53,65%.

Az írásbeli dolgozatok eredménye az Oktatási Hivatal hatályos rendelkezése szerint nem hozható nyilvánosságra, arról kizárólag az értékelőlapok útján értesíthető a tanuló.

A 2017.01.30-án (megtekintés napján) át nem vett értékelőlapokat postázzuk az általános iskolákba.

Felvételi jelentkezési határidő: 2017.02.15.

A tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározott időpontig (2017. március 10.) a honlapunkon nyilvánosságra hozzuk a jelentkezők felvételi jegyzékét. A jelentkező-ha nem ad meg jeligét-az oktatási azonosító számával szerepel.

2017. április 19-ig megkapjuk az Oktatási hivataltól az egyeztetett felvételi jegyzéket.

2017. április 26-ig írásban értesítjük a jelentkező tanulókat a jelentkezési lapon megjelölt értesítési címen.