Kamarakórus élménybeszámoló

2017.02. 24-én, pénteken megrendezésre került Szolnokon a Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumban a Megyei Társas éneklési Verseny, amelyre a gimnázium kamarakórusa is benevezett. Ez volt az első ilyen versenyünk és meg kell, hogy mondjam, nagyon jól éreztük magunkat. Több kategóriában is lehetett jelentkezni: duett, tercett, quartett és kamarakórus kategóriákban. Mi kamarakórus kategóriában versenyeztünk és nagyszerű dalokat énekeltünk kánonban illetve több szólamban. Öt perces műsoridőt kapott minden kórus. a dalok, amiket előadtunk: Viva La Musica, Nyit már a gyöngyvirág, Amikor a mutató 8-on jár és Quodlibet.

A versenyen 5 kamarakórus csoport és körülbelül 10 másik induló vett részt a különböző kategóriákban. A sorrend ki volt írva,  és a csapatok együtt izgultak odakint. A legtöbb csoport zenetagozatos iskolából jött, ezért én nagyon büszke vagyok magunkra, hogy beneveztünk. Másodikként léptünk be a terembe, ahol már várt ránk a zsűri és a közönség. Én személy szerint nagyon meg voltam illetődve. Izgultam, hogy vajon ki fog-e jönni az a hang, amit szeretnék, de amint elkezdtük a dalokat,  minden félelmem elszállt, és biztosan éreztem, hogy sikerülni fog, nem hiába gyakoroltunk annyit az énekkari próbákon! A többiekben is volt némi izgalom, de mindenkinek sikerült minden hangot pontosan kiénekelnie. Miután elénekeltük a dalokat, felszabadulva ültünk le a padokra és kezdtünk beszélgetésbe.

Tovább a cikkhez