MEGÚJULT A GIMNÁZIUM UDVARA

Fontos célkitűzésünk a gimnáziumi épület állapotának javítása, akadálymentes, rendezett, átlátható, tanulóbarát külső és belső terek kialakítása, a nevelő-oktató munka közvetlen támogatása. A gimnázium udvarának, az udvaron található útnak és járdának felújítása, új aszfalt réteggel történő burkolása is a minőségi oktatáshoz szükséges infrastrukturális feltételeknek való megfelelés elérését célozza. Az esztétikai élményen túl fontos, hogy balesetmentessé vált az udvar, mely helyszínül szolgál a testnevelés órák, illetve különféle iskolai programok, ünnepségek számára. Az intézmény infrastruktúrájának korszerűsítésével a gimnázium épülete, udvara olyan terekké válnak, melyek nem csak az alapvető igények kielégítésére képesek, hanem elősegítik a magabiztos tudással rendelkező, egészséges, erős, felelős diákok kinevelését.

A Karcagi Tankerületi Központnak köszönhetően újulhatott meg 5.400.000 ft értékben a rossz minőségű, helyenként balesetveszélyes út, a járdáink, valamint az udvaron található parkoló. Köszönjük a precíz kivitelezést a Józsa Kft-nek és a Vir-sug 2005 Kft dolgozóinak. Külön köszönet a cég vezetőinek, Józsa Bélának és Rézműves Attilának, akik külön is támogatták a gimnázium megszépülését.

KLG SZALAGAVATÓ 2018

Emlékezetes nappá vált 2018. november 10. a tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium tizenkettedikes évfolyama számára, ugyanis ekkor tartották szalagavató ünnepségüket a városi sportcsarnokban, amely a mutatós dekoráció által átlényegült az alkalomhoz illő díszteremmé.

Az ünnepi rendezvény első része az iskolai hagyományokat követte. Fanfárok jelezték a kezdést és a bevonulást, felsorakozott a három végzős osztály, élükön az osztályfőnökök: Nemesné Jóvér Mária, Bekéné Németh Tímea és Magyarné Ficzere Andrea tanárnők, mögöttük pedig alsóbb éves diáktársaik.

Tovább a cikkhez