PUHA SZONJA BESZÁMOLÓJA A FÜGGETLEN DIÁKPARLAMENTRŐL ÉS A MEGYEI DIÁKPARLAMENTRŐL

Két héttel ezelőtt-diákönkormányzati elnökként-egy nagyszabású országos rendezvényen vehettem részt. A Független Diákparlament (FDP) őszi plenáris ülésén képviselhettem iskolám, valamint tankerületünk valamennyi diákját.

A Független Diákparlament célja az oktatásban résztvevő összes diák érdekképviselete, jogérvényesítése, és az ehhez kapcsolódó ismeretek széleskörű terjesztése.  Minden tanév elején online választáson dől el, kik képviselhetik a diákok érdekeit a Független Diákparlamentben. Nagy megtisztelés volt számomra, hogy engem is megválasztottak az FDP tagjai közé. A plenáris ülés egy háromnapos rendezvény volt, melynek Budapesten a CEU Konferencia Központ adott otthont.

Tovább a cikkhez