DECATHLON-SPORTBÓL A LEGTÖBBET!PÁLYÁZAT

4.360.000 FT-OT NYERTÜNK A TORNATEREM BURKOLATÁNAK FELÚJÍTÁSÁRA

265 beérkezett pályázatból többszörös kiválasztási folyamat és a megadott szempontok alapján történő mérlegelést követően a Decathlon Magyarország a 10 nyertes pályázat közé választotta gimnáziumunk pályázatát.

A gimnázium épülete 1968-ban épült, sajnos a 2013-ban befejeződött bővítés és felújítás csekély mértékben érintette a testnevelés termet (tornaszobát), új és nagyobb tornaterem építésére nem terjedt ki a pályázat. A Decathlon pályázattal elnyerhető pályázati összeget a testnevelés terem burkolatának felújítására, korszerűsítésére szeretnénk fordítani.

Az elmúlt 50 évben olyan mértékű sporttechnológiai fejlődés ment végbe, ami elengedhetetlenné teszi a régi, multifunkcionális és szezonon átívelő használatra alkalmatlan, rugalmatlan, így balesetveszélyes burkolattal rendelkező terem fejlesztését.

Régiónkban a nyolcosztályos gimnáziumok közötti együttműködés hagyományos, több évtizedes formája a Nyolcosztályos Gimnáziumok Regionális Tanulmányi és Sportversenye. A sportversenyre minden tanév elején, a tanulmányi versenyre minden tanév tavaszán kerül sor. A 2019/20-as tanévben tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium a szervező (2019. október 4.) Örülünk, hogy e rangos eseményre már a megújult tornatermünk is méltó helyszínül szolgálhat.