Fenntartható közlekedés

Intézményünk diákjai az idén is feldolgoztak egy újabb fontos problémát fenntarthatósági témahét programjából. Most a közlekedés témakörét jártuk körbe, a kisgimnazistáknál a bicikliszerelés legegyszerűbb trükkjeivel, a KRESZ és a kerékpározás legalapvetőbb szabályaival ismerkedtek játékos formában. Az idősebb korosztálynál a fenntartható közlekedési módokról beszéltünk. A bevezető kisfilm után a diákok kiselőadás formájában felkészültek az őket érdeklő alternatív közlekedési eszközök történetéről, működési elvéről. Alkalmanként komoly vita alakult ki e járművek tömeges használatának elterjedéséről, előállítási, beszerzési és az üzemeltetési költségeiről. A témavezetését Dányi Zsolt és Fazekasné Gál Erzsébet szaktanárok vállalták magukra.

Fazekasné Gál Erzsébet

szaktanár