TÁJÉKOZTATÓ A 2018/19. TANÉV MÁJUSI-JÚNIUSI ÉRETTSÉGI VIZSGAIDŐSZAKÁRÓL

Írásbeli érettségi vizsga

• Az írásbeli vizsgára a vizsgázónak magával kell hoznia:
  • a személyazonosságát igazoló okiratai közül legalább egyet (fényképes diákigazolvány, személyi igazolvány)
  • íróeszközt- kék színű tollat
  •  a jogszabály által megengedett segédeszközt
  • A középszintű írásbeli vizsgák esetén a terembeosztás a bejáratnál megtekinthető a vizsga reggelén. (Az emelt szintű vizsgázók személyesen kapnak értesítést.) A termen belüli ülésrendet a felügyelő tanár határozza meg úgy, hogy a vizsgázók egymást ne zavarhassák.
  • A vizsga megkezdése előtt a felügyelő tanár ellenőrzi a diákok személyazonosságát, majd ismerteti az írásbeli dolgozatok megtekintésének napját és a felülvizsgálati kérelem beadásának módját.
  • A telefont kikapcsolt állapotban az arra kijelölt helyre teszik a vizsgázók.
  • Az írásbeli vizsgán központilag összeállított feladatsort kell megoldani, melyet a Kormányhivataltól átvéve az érettségi reggelén kap meg az iskola.
  • KÖZÉPSZINTEN a vizsgázót nevével azonosítják. A nevüket tehát fel kell írni a feladatlap minden oldalára, a pótlapokra és arra a borítékra, amelybe a kidolgozott feladatlapokat teszik.
  • EMELT SZINTEN minden érettségiző kap egy azonosító jelet. A feladatlapokra és a borítékra nem a nevet, hanem az azonosító jelet kell ráírni.
  • A feladatlap belső oldalán a kitöltéssel kapcsolatos fontos tudnivalók találhatóak, ezt a kitöltés megkezdése előtt minden vizsgázónak figyelmesen el kell olvasnia.
  • A vizsgázók csak tollal (kék tintával) írhatnak. Vegyszeres javítás, átfestés tilos.
Tovább a cikkhez