Kedves 11-12. évfolyamos Diákok!

Negyedik éve működünk együtt a BME-vel. Az együttműködés keretében lehetőségetek van csatlakozni a Mentorprogramhoz. Az IAESTE Hungary és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Mentorprogramja kétféle lehetőséget biztosít számotokra, hogy több információval rendelkezhessetek a felsőoktatásról, a főiskolai és egyetemi képzésekről.

Coachingban résztvevő diáknak jelentkezés A Mentorprogram keretein belül lehetőséget biztosítunk középiskolás diákoknak, hogy jelentkezzenek Coach mentoráltnak. A jelentkező diák a jelentkezési formban megadhatja, hogy milyen szakok iránt érdeklődik a műszaki és természettudományos képzéseken belül és ennek megfelelően állítunk mellé egy egyetemi hallgatót, Coach mentort.

A Coach mentor 2-4 hónapig foglalkozik egy diákkal, a diák igényeinek megfelelően. A mentorálás során így a diákok ismeretet szerezhetnek az egyetemi életről, az első félévek kihívásairól, és lehetőséget biztosítunk egy Budapestre való utazásra is, ahol magával az Egyetem épületével is megismerkedhetnek a mentoráltak.

Coaching Mentorok (C-Mentorok): A mentorgárdában lennének olyan mentorok is, akik személyes coachingot is biztosítanának egy közoktatásban lévő 11., vagy 12. osztályos diáknak. A C-Mentornak a következő feladatokat kell kötelező jelleggel ellátnia:

● Minimum egy vagy két hetente egy megbeszélés (skype, telefon stb.), havonta egy személyes találkozó a mentoráltjával.

● Ha szükséges a tanulmányaiban is kisegíti a mentoráltat (a mentorált jövőképének megfelelő szaktudás alapozása itt a cél).

HelpDesk mentori segítség és előadás A Mentorprogram másik része a HelpDesk mentori segítségnyújtás és előadástartás. A HelpDesk mentorok az egyetem különböző karain tanuló hallgatók, akiket egy központi e-mail címen gyűjtöttünk össze, hogy válaszoljanak a középiskolások egyetemi felvételit érintő kérdéseire. Szak rövidítések:

• ÉMK – Építőmérnöki Kar
  • GPK – Gépészmérnöki Kar
  • ÉPK – Építészmérnöki Kar
  • VBK – Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar
  • VIK – Villamosmérnöki és Informatikai Kar
  • KJK – Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar
  • TTK – Természettudományi Kar
  • GTK – Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar

E-mail cím: mentor.kerdezz@iaeste.hu

A HD-Mentorok egy levelezőlista segítségével tartják a kapcsolatot a diáksággal. Az összegyetemi és felvételi kérdésekkel kapcsolatos kérdéseket minden héten egy adott felelős válaszolja meg, míg a kari specifikus kérdéseket a 2 főből az adott hétért felelős személy.

Amennyiben jelentkezni szeretnél, keresd az intézményvezetőt!