• A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. Kérjük, hogy amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, gondoskodjanak orvosi vizsgálatról. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.
  • TILOS az intézmény területére belépnie és ott tartózkodnia annak a tanulónak/dolgozónak, akinek új típusú koronavírus fertőzésre jellemző tünetei vannak, vagy a megelőző három napban tapasztalt magán ilyen tüneteket: köhögés, nehézlégzés, légszomj, láz, hidegrázás, izomfájdalom, torokfájás, ízérzés-vagy szaglászavar. (A lista nem teljes.)
  • Az iskolába történő bejárás-ide tartoznak a szülők is-nem mehetnek be az iskolába. Abban az esetben, ha nélkülözhetetlen a személyes jelenlét, előre egyeztetett módon, a portás engedélyével léphet az épületbe. Az iskolába lépő személy számára a maszk használata kötelező és kézfertőtlenítést követően léphet az épületbe.
  • A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.
  • Amennyiben a tanulók közösségi terekben tömegesen vannak jelen, akkor javasolt a maszk használata.
  • A diákok lehetőleg ne vegyüljenek egymással, mindenki a saját osztályának közegében legyen.
  • Szülői és egyéb értekezlet csak online tartható. A szülők tájékoztatása elsősorban a KRÉTA tanügyi adminisztrációs felületen és az osztályok által használt csatornákon történhet.
  • A megfelelő védőtávolság betartása különösen fontos a mosdókban, illetve az öltözőkben, ezért a tornaórák előtti és utáni öltözésnél tekintettel kell lenni arra, hogy elkerülhető legyen az öltözőkben történő csoportosulás.
  • Az intézménybeérkezéskor, étkezések előtt és után minden belépő alaposan mosson kezet vagy fertőtlenítse a kezét. Kiemelt figyelmet kell fordítani az alapvető higiénés szabályok betartása. Az egyes tevékenységeket megelőzően és azokat követően szappanos kézmosással vagy alkoholos kézfertőtlenítéssel kell biztosítani a személyes tisztaságot.
  • Be kell tartani a köhögési etikettet: papír zsebkendő használata köhögéskor, tüsszentéskor, majd a használt zsebkendő szemetes kukába dobása és alapos kézmosás, esetleg kézfertőtlenítés.
  • Étkezés előtt és után kiemelt figyelmet kell fordítani a gyermekek alapos szappanos kézmosására vagy kézfertőtlenítésére.
  • Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj-és vesebetegségek) vagy például immunszupprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni. Részére nem kell online oktatást biztosítani.
  • Igazolt hiányzásnak tekintendő továbbá, ha a gyermek, a tanuló hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára. Ha a betegség, vagy hatósági karantén miatt mulasztó tanuló részére az iskola megszervezte a digitális munkarend szerinti oktatást és a tanuló értékelése lehetséges, osztályozó vizsga nélkül is osztályozható.

Tiszafüred, 2020.09.02.