Ebéd Rendelés

A digitális oktatásban résztvevő tiszafüredi, tiszaszőlősi és tiszaigari lakosoknak ingyenes házhoz szállítást biztosít a Nemzeti Étterem. A megrendeléseket az alábbi email címen vagy telefonszámon lehet leadni: titkar@kossuth-tfured.sulinet.hu vagy 06 59 / 350-220.

Fenntarthatósági témahét

A 2020/2021-es tanév egyik kiemelt témája az erdő, mint ökoszisztéma. A tanulók változatos feladatokkal, információszerzéssel bővíthették a témával korábban már megszerzett tudásukat. Előzetes feladatként a tanulók az erdőről rajzot, vázlatot, diabemutatót készíthettek, de még versírásra is lehetőséget kaptak. Kiszámolhatták, mekkora az ökológiai lábnyomuk, a magyarországi és a világviszonylathoz képest ez vajon jónak mondható vagy lehetne javítani rajta. Tanórákon megtekinthették Áder János Köztársasági elnök úr tanóráját, videófilmeket nézhettek meg a fenntarthatósággal, a környezetvédelemmel kapcsolatban. Utóbbiak közül nagyon kedvelt és megható volt gimnáziumunk egyik volt diákja, Ljasuk Dimitry: A Tisza nevében c filmje. Az 5-8. osztályok csapatai a ZöldOkos Kupa versenyén is megmérhették tudásukat. Április 22-én, a Föld napján, szintén a témához kapcsolódó videófilmeket tekinthettek meg, amelyeket feldolgoztunk, megbeszéltünk, életkoruktól függően.

Tovább a cikkhez