Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny eredményei

Az idei tanévben is megrendezésre került  az iskolánkban igen nagy népszerűségnek örvendő Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei/körzeti fordulója. A kialakult helyzetre való tekintettel a csapatok intézményünkben oldották meg a feladatokat. A felkészülés igen sikeres volt, hiszen több KLG-s csoport is előkelő helyen végzett.
A 8. évfolyamon Borbély Bence, Krekk-Kertész András,Ács Botond, Lengyel Réka Banánkenyérfa nevű csapata ért el 6. helyezést. Felkészítő tanáruk Bukta Erzsébet volt.
Míg a 7. évfolyamon a Balázs Vilmos, Fodor Zsolt, Hegyi Zoltán által alkotott, „A három fiú” elnevezésű csapat ért el szintén 6. helyezést.

A legsikeresebb csapatnak azonban a 7. évfolyamos „Négyes rétes” elnevezésű formáció bizonyult, melynek tagjai Czinege Bence, Fehér Viola, Kiss Mór Márton, valamint Sári Boglárka voltak. Ők ugyanis 1. helyezést értek el, így tudásokat az országos döntőn újra megmutathatják. Utóbbi két csapat felkészítő tanára Veres Enikő volt.

A verseny országos fordulója idén –  a vírushelyzetre való tekintettel – online formában kerül megrendezésre, melyhez diákjainknak nagyon sok sikert kívánunk.