Ajándékozás

„A saját kezűleg készített meglepetés többet ér, mint ha vennék valamit pénzért. Mert az alkotás közben is arra gondolok, akinek a meglepetést szánom, és fontos számomra, hogy örömet szerezzek neki.”

Minél fiatalabb korban tapasztalja egy gyermek a világ sokszínűségét, kerül kapcsolatba olyan gyermekekkel, akiknek élete, lehetőségei jelentősen mások, mint az övéi, később-felnőttként-annál nagyobb valószínűséggel fog nyitottan fordulni a különböző kisebbségi csoportokhoz tartozó emberek felé. Diákjaink érzékenyítése, szociális kompetenciájának fejlesztése érdekében 4 éve, egy pályázat megvalósítása révén kezdtünk együttműködni fejlesztő pedagógusokkal, a Szivárvány-ház lakóival, később pedig a Református EGYMI-vel. Többször ellátogattak hozzánk a Szivárvány-ház lakói, valamint a Református EGYMI diákjai, részt vettek programjainkon, illetve kölcsönösen megajándékoztuk egymást a Télapó és karácsony közeledtével. Sajnos az idén a járványügyi helyzetre tekintettel diákjaink személyes találkozására nem kerülhetett sor, de -Bodnárné Földi Zita tanárnő segítségével-gimnáziumunk 5.-6. évfolyamos diákjai által készített ajándékokkal kedveskedtünk a Református EGYMI diákjainak. Gőz Andrea telephelyvezető pedig átnyújtotta a gimnáziumi diákoknak szánt kedves ajándékaikat.

Áldott Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánunk a Református EGYMI valamennyi diákjának és dolgozójának!