Dr. Czeglédi Csaba előadása

MTA Alumni Program keretében megvalósuló előadás sorozat részeként ma délután nyelvészeti kérdéseké volt a főszerep. Dr. Czeglédi Csaba, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Anglisztika és Amerikanisztika Intézet főiskolai tanára, a nyelvtudomány kandidátusa volt vendégünk. Az előadásának témája: nyelv, kommunikáció, gondolkodás. Előadását hallgatva rádöbbentünk, hogy a kommunikáció természetével, magával a tudománnyal és megismeréssel kapcsolatban mennyi a közismert tévedés. Olyan kérdésekre kerestük a választ, hogy mi a kommunikáció és a nyelv vagy hogy honnan származnak a fogalmak, például mondat vagy szó? Az előadás kötetlen beszélgetéssel zárult.Köszönjük a tartalmas délutánt, a rendkívül élvezetes előadást Dr. Czeglédi Csabának!

Természettudományos verseny a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán

2022. március 11-én megrendezett verseny célja volt, hogy a természettudományokat népszerűsítése a tehetséges, középiskolás diákok körében. A Kossuth Lajos Gimnáziumot és Általános Iskolát én képviselhettem ezen a versenyen.

Az első fordulóban, olyan videót kellett készítenem, amelyben egy érdekes kémiai kísérletet mutatottam be. Ez volt a Fekete kígyó kísérlet. A videónak a kísérleten kívül tartalmaznia kellett annak rövid, a versenyző által elmagyarázott tudományos hátterét is.

Tovább a cikkhez