Állatok Világnapja 2022

„A legnagyobb sikereket akkor fogjuk elérni, amikor képessé válunk arra, hogy másokon segítsünk.”
(Charles Francis Haanel)

Iskolánk 8. A és 12. A osztálya hagyományteremtő céllal indította el három évvel ezelőtt az Állatok világnapja alkalmából szervezett gyűjtést. Az akció eredményeként kutyaeledellel segítik a Tiszafüredi Gyepmesteri Telep lakóinak életét. A napjainkat átható nehézségek ellenére sokan érezték szükségét a segítségnyújtásnak. Már-már kijelenthető, hogy a kezdeményezés intézményi szintűvé nőtte ki magát, melynek köszönhetően több mint 260 kg eledelt sikerült eljuttatnunk, s ezáltal élhetőbbé tennünk a kis négylábúak mindennapjait egy időre. Az idei tanévben csatlakozók: 5. A, 7. A, 9. A, 10. B, 11. A, 11.B és a 11.C osztály tanulói, illetve számos magán felajánlás (gyermek, szülői, pedagógusi) is érkezett.

Méltán lehetünk büszkék iskolánk közösségére!

Jót tenni jó!

Erasmus Day a tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnáziumban

A tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium 2022-ben is részt vett az Erasmus napon. Az esemény megszervezésére október 15-én délelőtt került sor az 5. 6. és 8. évfolyamosok számára.

A nap témája két Erasmus pályázathoz is kapcsolódott: Think Global, Act Local Across Europe és Be the Solution to Pollution. Először egy prezentáció segítségével néztük meg a különböző szennyezésfajtákat és lehetőségeket ezeknek a megoldására. Ezután egy Kahoot kvíz segítségével tesztelhették tudásukat a diákok. Később a „csoki süti története” témáját dolgoztuk fel rajzok segítségével: Hogyan kerül a boltokba a finom édesség, milyen folyamatokon megy keresztül a kakaóbab a leszedés pillanatától, egészen a süti csomagolásáig.  A délelőtt végén pedig többféle   terméket készítettek a gyermekek újrahasznosított anyagokból.