Projekttalálkozó Írországban + Videó

A Think Global, Act local Across Europe című nemzetközi pályázatának soron következő találkozója 2022. október 10. és 15. között Írországban, Ballina városában került megrendezésre.

Iskolánkból egy hat fős delegáció indult útnak október 9-én: K.Nagyné Pataki Noémi és Monok Péter pedagógusok, valamint Bugán Zsófia, Nemes Kata, Gulyás Martin és Jóvér Attila tanulók.

Megérkezésünk után este már találkoztunk a portugál partnerekkel, és megtekintettük Dublin kivilágított műemlékeit. A következő nap a lengyel csapat tagjaival kibővülve a közeli Howth halászfaluba látogattunk el, ahol tengerparti sétán vettünk részt. Délután átszeltük vonattal az ír szigetet, majd a koordinátor vitt el minket a szállásunkra.

A második nap az iskolában fogadták a 32 fős nemzetközi delegáció tagjait: köszöntők után megismerhettük az iskolát, végigjárva a tantermeket. Különböző órák menetébe is bepillanthattunk, majd a kíváncsi diákok kérdéseire válaszoltunk. Ezután bemutatók következtek: minden intézmény a környezetszennyezés/ védelem témában tartott egy kiselőadást. A mi diákjaink egy tréfás jelenet segítségével mutatták be  a természetes és mesterséges összetevők közötti különbségeket. Az egyik helyi tanár egy bemutatót tartott, ahol megismerkedtünk a hagyományos ír hangszerekkel.

A délután folyamán Mayo megye legnagyobb helytörténeti kollekciójával rendelkező múzeumot, a Jackie Clarke Collection-t látogattuk meg, ahol a tanulóknak csoportban kellett információkat megkeresni.

Tovább a cikkhez