Az 1956-os forradalomra emlékeztünk + Videó

Az 1956-os forradalom eseményeire és hőseire emlékeztünk gimnáziumunk “Magyarnak lenni, tudod mit jelent….” című műsorával a gimnáziumban, valamint a városi ünnepségen. Az ünnepi megemlékezést követően intézményünk koszorúját Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó intézményvezető és Szeléné Varga Marian tagintézmény-vezető helyezte el.

Köszönjük a színvonalas műsort a 10. A és 10. B osztályos diákoknak és a felkészítő tanárnak, Borbélyné Gyurcsák Judit tanárnőnek. A zenei blokkot köszönjük Fügéné Szádecky Csilla tanárnőnek, a gimnáziumi megemlékezésen elhangzó ünnepi beszédet Virág Imre tanár úrnak.

A történelem fakultációs diákjai Budapestre utaztak, a „Percek tánca” című előadás megtekintésére

Szenes Hanna: Boldog a gyufa

Boldog a gyufa, mely elégve szítja a lángot,
Boldog a láng, mely szíveknek mélyén lobogott,
Boldog a szív, mely dicsőn múlt ki a világból,
Boldog a gyufa, mely elégve szítja a lángot.
1944 május 2.

A tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium történelem fakultációs diákjai, 2022.október 20-án Budapestre utaztak, a „Percek tánca” című előadás megtekintésére. Az Operettszínház Raktárszínházában a Sabbathsong Klezmer Band előadásában, Garai Róbert színművész értő tolmácsolásával és a főhősnő szerepében Bódi Mónika kiváló játékával bemutatott zenés, verses összeállítás Szenes Hanna életével, verseivel, mártíromságával ismertette meg diákjainkat. A műsor előtt az 1956-os forradalom és szabadságharc egyik legnevezetesebb helyszínén, a Corvin közben tartott rendhagyó óra keretében tisztelegtünk az ország történelmében fontos szerepet játszó hősök emléke előtt.