Tehetséggondozás a gimnáziumban – Repülő Iskola: Rendhagyó matekóra kilencedikeseknek

Az idei tanévben immár harmadszor vehettek részt diákjaink a Gondolkodás Öröme Alapítvány jóvoltából a Repülő Iskola – rendhagyó matekóra kilencedikeseknek foglalkozássorozat első részén. A 3 órás foglalkozás célja, hogy az érdeklődő diákoknak megmutassa a matematika játékos és gondolkodtató arcát. Ahogy a felhívásban is szerepel, a program szervezői hisznek abban, hogy ez mindenki számára hasznos és élvezhető, ezért szeretnék, hogy minél több diák megismerhesse a szép és szórakoztató matematikát, felfedezhesse az önálló gondolkodás örömét.

Tovább a cikkhez

Dr. Hunyadi Réka előadásai gimnáziumunkban

2022 őszén két alkalommal tartott előadást egykori diákunk, Dr. Hunyadi Réka, szülész-nőgyógyász szakorvosjelölt. A néhány évvel ezelőtt elindult kezdeményezés az elmúlt években a pandémiára való tekintettel szünetelt, így nagy örömünkre szolgált, hogy az idén újra megszervezésre került. Diákjaink különös érdeklődéssel várták a doktornőt. A 7.A, 8.A, 9.A és 9.B osztályosok vehettek részt a beszélgetésen. A foglalkozás során szóba kerültek az aktuális, korosztályukat érdeklő „női” témák, HPV-oltás és problematikája, nőgyógyászati vizsgálat…sőt az érdeklődő fiúk is kérdezhettek bármely, őket érintő területről. Korábbi diákjainkat mindig szívesen fogadják jelenlegi tanítványaink, személyük hitelesebbé tudja tenni az ilyen jellegű beszélgetéseket. Szükségesnek érezzük az ilyen alkalmak megvalósítását, ezért külön köszönjük a doktornő együttműködését.

Szabóné Gyöngy Gyöngyi
reál munkaközösség vezető