Erasmus+ projekt találkozó Madeirán + Videó

2022. december 4. és 11-e között gimnáziumunk két pedagógusa (Dékányné Szabó Enikő, Monok Péter) és négy diákja (Kiss Mór Márton, Kriston Áron, Nagy Timea, Szűcs Evelin) vett részt a „Think global, act local across Europe” elnevezésű Erasmus+ projekt soron következő találkozóján, Madeirán. A találkozó fő témái a fenntartható élelmiszer előállítás és az élelmiszer pazarlás mérséklése volt.

Kis magyar csapatunk vasárnap érkezett Madeira legnagyobb városába, Funchalba, ahol az első napot a város és az óceánpart felfedezésével töltöttük.

Tovább a cikkhez

Bemutatom a 2023/24-es tanév új osztályfőnökeit:

Csordás Valéria a 9.C osztályfőnöke.
Gyorsan változó világunkban az osztályfőnök az a személy diákjaink életében, aki segít számukra eligazodni a jelen világban, felkészíti őket arra, hogy reflektálni tudjanak önmagukra, a közvetlen környezetükre, a világ aktuális történéseire. Partneri viszonyt alakít ki diákjaival, kollégákkal, szülőkkel. Osztályfőnök, de nem „főnök”, sokkal inkább empatikus, toleráns, hatékonyan kommunikál és legfőképpen szereti diákjait. Csordás Valéria ilyen pedagógus.

Bemutatom a 2023/24-es tanév új osztályfőnökeit:

Borbélyné Gyurcsák Judit a 9.B osztályfőnöke.
Gyorsan változó világunkban az osztályfőnök az a személy diákjaink életében, aki segít számukra eligazodni a jelen világban, felkészíti őket arra, hogy reflektálni tudjanak önmagukra, a közvetlen környezetükre, a világ aktuális történéseire. Partneri viszonyt alakít ki diákjaival, kollégákkal, szülőkkel. Osztályfőnök, de nem „főnök”, sokkal inkább empatikus, toleráns, hatékonyan kommunikál és legfőképpen szereti diákjait. Borbélyné Gyurcsák Judit ilyen pedagógus.

Bemutatom a 2023/24-es tanév új osztályfőnökeit:

Tudeszéné Pallagi Erika, az 5.A osztályfőnöke.

Gyorsan változó világunkban az osztályfőnök az a személy diákjaink életében, aki segít számukra eligazodni a jelen világban, felkészíti őket arra, hogy reflektálni tudjanak önmagukra, a közvetlen környezetükre, a világ aktuális történéseire. Partneri viszonyt alakít ki diákjaival, kollégákkal, szülőkkel. Osztályfőnök, de nem „főnök”, sokkal inkább empatikus, toleráns, hatékonyan kommunikál és legfőképpen szereti diákjait. Tudeszéné Pallagi Erika ilyen pedagógus.

Tiszafüredi Rendészeti Konferenciáról

2022. december 8. (csütörtök) Tiszafüred, Kovács Pál Művelődési Központ

Újabb mérföldkőhöz érkezett a kulturális élet Tiszafüreden. A Kovács Pál Művelődési Központban reggel 8 órakor gyülekeztek már a diákok, akik nagy érdeklődéssel várták ezt a napot, ugyanis 1. Rendészeti Konferenciát szervezett a Tiszafüredi Kistérségi Ifjúsági Egyesület. Nem először szervez az egyesület konferenciát Tiszafüreden, kifejezetten aktív ezen a téren a civil közösség, élükön a lelkes elnökkel Szabó Attilával. A kulturális program kifejezetten a Kossuth Lajos Gimnázium tanulóinak szólt, ahol rendvédelmi képzést is tanulnak a gyerekek.

A nagy érdeklődésre való tekintettel, plusz széksorokat kellett elhelyezniük a szervezőknek, de ez legyen a legnagyobb gond. A moderátor: Szabó Attila volt, a Tiszafüredi Ifjúsági Egyesület elnöke.

A regisztrációt követően a fogadó falatok és üdítők, kávék elfogyasztása után kezdődhetett a Konferencia.

A rendezvény köszöntőjét Újvári Imre, Tiszafüred polgármestere mondta el, aki köszöntötte az egybegyűlteket, különösen a meghívott előadókat és sok sikert-, bölcs döntést kívánt a diákoknak pályájuk eldöntéséhez. Polgármester úr külön kiemelte mennyire fontos a rendészeti képzés- és tanulmányok elsajátítása a mai gyorsan változó, háborús, bizonytalan jelenben, amire pár éve még nem is gondoltunk. Egy ország alapja a biztonságra épül. Amikor biztonságban érezzük magunkat, szeretteinket, amikor nem félünk kimenni az utcára, boltba, moziba vagy bárhova félve az erőszaktól. Ezt a biztonságot a rendvédelmi szervek biztosítják első helyen, majd az ügyészség, a bíróság, a büntetés-végrehajtás.

Az első előadó röviden beszámolt az 1949-es Alkotmányról, majd a módosításoktól és a 2012-es, jelenleg is hatályban lévő Alaptörvényről. Az alapjogi tájékoztató az alapvető emberi jogokat és jogosultságokat érintette. Szövetes Mária, kiemelt főelőadó egy filmrészlettel mutatta be, hogy egy egyszerűnek tűnő gyerekcsínyből, nem várt események láncolata miatt komoly bajba lehet kerülni és életre szóló trauma keletkezhet. A diákok rendkívül fogékonyak voltak erre az izgalmas előadásra.

Horváth Ákos a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoka előadásában beszélt a fogvatartottak helyzetéről, napirendjéről, tanulási-, sportolási lehetőségeiről. Az érdekfeszítő témák minden diákot a székhez kötötte, a legnagyobb csönd ennél az előadásnál volt. A sok háttér információ és érdekes eset minden hallgatót nagyon érdekelt.

Dr. Lukácsi Dániel Csaba rendőrségi jogeseteket, túlkapásokat, érdekes és aktuális-, mindenkit érintő helyzeteket érintett.

Az előadások végén lehetett kérdezni, beszélgetni a felmerült kérdésekről, témákról, amit a fiatalok meg is tettek.

Az előadások közben kávéra és evés- ivásra volt lehetőség, majd egy bőséges ebéddel zárták le a konferenciát.