INFORMÁCIÓK AZ ELŐREHOZOTT ÉS RENDES ÉRETTSÉGIRE JELENTKEZŐK SZÁMÁRA

• Az előrehozott és rendes érettségire való jelentkezés határideje:
2017.február 15.
• A jelentkezéseket rögzíti: Demján Mária intézményvezető-helyettes
• A jelentkezéshez vinni kell:
1. személyi igazolványt,
2. diákigazolványt,
3. születési anyakönyvi kivonatot,
4. (ha van,) a már letett előrehozott érettségi vizsgáról kiállított törzslapkivonatot,
5. lakcímkártyát.

FONTOS:
Előrehozott érettségi vizsga informatikából és idegen nyelvekből tehető, amennyiben az iskola helyi tantervében rögzített tananyagot a jelentkező teljesítette, abból bizonyítványba beírt év végi osztályzata van (annyi, ahány évig a pedagógiai program szerint a tantárgyat tanulnia kell).
Előrehozott érettségi vizsga a rendes érettségi évét megelőző utolsó két év május-júniusi vizsgaidőszakában tehető.
A 2017. május-júniusi érettségi vizsgára bocsátás feltételeként előírt beszámoltató (aktuális tanév május-júniusi tananyagából) és osztályozó (hátralévő tanév/-ek tananyagából) vizsgák letételére a Kossuth Lajos Gimnáziumban 2017. április hónapban kerül sor.

A vizsgákra kérelmet kell benyújtani Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó intézményvezetőhöz.
A kérelmek beadásának határideje: 2017. február 15.
A 18 évnél fiatalabbak esetében szülő által írt kérvény fogadható el. (Kitöltendő nyomtatvány a helyettesi irodában kérhető.)
A kérelemben legyen benne: a tantárgy, az évfolyam(-ok), a szaktanár neve.

A jelentkezési határidő lejárta után változtatásra, illetve a jelentkezések visszavonására nincs lehetőség!