Díjazottjaink

Iskolánk ma már nyugdíjas tanára Puskás Lajos tanár úr. Az 1972-ben végzett osztálya olyan közösséggé vált a gimnáziumi évek alatt, mely hosszú évtizedek után jó szívvel emlékezik vissza alma materére. 2007-ben úgy döntöttek, ösztöndíjat alapítanak volt osztályfőnökük tiszteletére , akit példaképül szeretnének állítani minden tanár és diák elé. Olyan emberekké váltak diákjai, akik nem szakadtak el a hosszú évek alatt sem egymástól, s fontosnak tartják azokat az értékeket, melyeket ma már egyre ritkábban hallunk említeni: tisztesség, hála, összetartás, szorgalmas munka. Ezt képviseli az általuk alapított Puskás-ösztöndíj szellemisége is, melyet minden évben egy olyan tanulónak ítélnek oda, aki továbbviszi ezeket az értékeket. Az idén a 11. diák kapta meg.

Puskás Lajos-Díj

Osztályfőnöki jellemzés Fazekas László Istvánról

Fazekas László István intézményünk 12. A osztályos tanulója.

_DSC1480

Csendes, szerény, segítőkész diák. Érdeklődése szerteágazó, szorgalma példaértékű. Számára természetes, hogy a tehetség csak kiindulópont, az igazán nagy eredményekért kitartóan meg kell dolgozni. Társai elismerik tudását, és ő szívesen segít a tanulásban a hozzá fordulóknak.

A középiskola nyolc éve során mindig kitűnő eredménnyel és általános tantestületi dicsérettel zárta a tanéveket. Angol nyelvből középfokú, komplex, német nyelvből alapfokú, komplex nyelvvizsgával rendelkezik. A tavalyi tanév végén előrehozott, középszintű érettségi vizsgát tett angol nyelvből 96 %-os eredménnyel.

2017 márciusában Tiszafüred Város Önkormányzata a Tiszafüred Város Kiváló Tanulója Díjjal ismerte el munkáját.

Érettségi után az Eötvös Loránd Tudományegyetem programtervező informatikus szakán kívánja folytatni tanulmányait.

Kiemelkedő matematikai képességei kamatoztatása mellett más tantárgyakból is megmérette magát különböző versenyeken.

Legfontosabb versenyeredményei az elmúlt nyolc év során (a teljesség igénye nélkül):

• Kenguru matematika verseny – megyei 1., 2., 3. helyezés
  • Simonyi helyesírási verseny – megyei 3. helyezés
  • Bolyai matematika csapatverseny – megyei 1. , országos 6. helyezés
  • Varga Tamás matematika verseny – megyei 1., ill. 3. helyezés
  • Eötvös fizika verseny – megyei 1. ill. 2. helyezés
  • Kenguru angol nyelvi verseny – megyei 3. helyezés
  • Zrínyi matematika verseny – megyei 1., országos 24. helyezés
  • Arany Dániel matematika verseny – megyei 1., országos 5. helyezés
  • Bacsó Nándor földrajz verseny – megyei 5. helyezés
  • Irinyi János kémia verseny – megyei 1., országos 18. helyezés
  • Várhelyi Ferenc megyei matematika verseny – megyei 2. helyezés
  • Idén matematika tantárgyból bejutott az OKTV második fordulójába
  • A nyolcosztályos gimnáziumok regionális versenyén mind a 8 évben matematika tantárgyból indult – minden alkalommal elhozta az első három hely egyikét.

A felsorolt eredmények alátámasztják, hogy Fazekas László Istvánt méltónak tartom a Puskás-díj  odaítélésére.

Dékányné Szabó Enikő

osztályfőnök

Tanulóink között sok a kiemelkedő, ezért minden évben nehéz feladat előtt áll a tantestület, amikor meg kell hoznia a döntést, ki legyen a Puskás-ösztöndíj nyertese. Néha az igazságos döntés lehetetlen, mert holtverseny alakul ki az élen. Így történt ez az idén is. Ezért az iskolavezetés úgy döntött, alapít egy új díjat, a Kossuth-díjat, amit szintén a tantestület döntése alapján ítélnek oda az idei tanévtől. Ennek forrása a Kossuth-bál bevétele.

KLG díj

Osztályfőnöki jellemzés Tóth Klaudiáról

Tóth Klaudia gimnáziumunk nyolcosztályos tagozatának végzős diákja.

_DSC1488

Tanáraival és diáktársaival szemben rendkívül udvarias és segítőkész. Precízsége, lelkiismeretes munkája, lenyűgöző tárgyi tudása, céltudatossága a környezetében lévőkre is jó hatással van. A tanulmányi munkán kívül mindig fontosnak tartotta a közösség erősítését, és annak szervezésében aktív részt vállalt.

Gimnáziumi évei alatt mindig kitűnő eredménnyel és 10-12 tantárgyi dicsérettel zárta a tanéveket. Mind angol, mind német nyelvből középfokú, komplex nyelvvizsgával rendelkezik. Angol nyelvből a 11. évfolyam végén előrehozott, középszintű érettségi vizsgát tett, 95 %-os eredménnyel.

Tiszafüred Város Önkormányzata két alkalommal is a Tiszafüred Város Kiváló Tanulója elismerő címet adományozta neki.

A középiskola befejezése után – gyermekkori álmát beteljesítve – a Debreceni Egyetem Orvostudományi Karán szeretné tanulmányait folytatni.

Érdeklődése elsősorban a reál tárgyak felé irányul, de esetenként humán tárgyak versenyein is megmérette magát.

• Bolyai matematika csapatverseny – megyei 1., országos 6. helyezés
  • Varga Tamás matematika verseny – megyei 1., 2. helyezés
  • Simonyi helyesírási verseny – megyei 3. helyezés
  • Hevessy György kémia verseny – megyei 4. helyezés
  • Kenguru matematika verseny – megyei 3. helyezés
  • Arany Dániel matematika verseny – országos döntő, 38. helyezés
  • Irinyi János kémia verseny – megyei 2.,3., országos 30. helyezés
  • A nyolcosztályos gimnáziumok regionális versenyein helyesírásból, kémiából, ill. biológiából 1.,2. helyezéseket ért el
  • Idén kémia és biológia tantárgyból is bejutott az OKTV második fordulójába.

A felsorolt eredmények alátámasztják, hogy Tóth Klaudiát méltán jelölöm a Kossuth Lajos Gimnázium Kiváló Tanulója Díjra.

Dékányné Szabó Enikő

osztályfőnök