Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!

2018. évi Fenntarthatósági Témahét április 23-27. között került megrendezésre iskolánkban. Az idei, középiskolásoknak szóló témák az alternatív élelmiszer-fogyasztási módszerek bemutatása és a helyi környezeti és kulturális örökségünk a múltban és most voltak. Az utóbbi témát a 10. A osztályos diákok kiselőadások formájában dolgozták fel, a hat projektek kidolgozásához Dányi Zsolt tanár úr adott útmutatást. Érdekes, színvonalas előadások születtek Tiszafüred múltjáról, jelenéről, a város természeti és társadalmi értékeiről. Demográfiai mutatók elemzése mellett a fejlődés lehetséges irányait is érintették a diák előadók. A témahét másik elgondolkodtató és vitára serkentő videója volt a „Közösségi kertek” című film. Fontos tudni, hogy a mindennapi élelmiszerekhez kapcsolódó fogyasztói döntéseink milyen hatással vannak az ökológia lábnyomunkra. Hogyan étkeznénk, ha nem lenne közelünkben élelmiszerüzlet vagy piac? Hogyan tudjuk a helyben előállított élelmiszerek és helyi mezőgazdasági termékek fogyasztását növelni? Hogyan lehet egészséges élelmiszerhez hozzájutni? A beszélgetés során e kérdésekre kerestük a választ, valamint a méltányos kereskedelem és a fenntartható termelés kérdéskörét jártuk körül. A résztvevők a 9.A, 10.B, 10.C és a 11.C osztályos diákok voltak.

Fazekasné Gál Erzsébet