Október a mellrák elleni küzdelem hónapja

A kampány során a világon nők milliói hívják fel a figyelmet a  betegségre, a szűrésen való részvétel fontosságára, hiszen az időben felismert melldaganat jó eséllyel gyógyítható. Az 1990-es évek elejétől a jelképe a rózsaszín szalag. A mellrák elleni küzdelem hónapjára a gimnázium tanulói plakátokat készítettek, melyekből kiállítást rendeztünk, ezzel is felhívva a figyelmet a betegség elleni küzdelemre.

Az esemény további részeként Kovácsné Fórizs Emese, a Magyar Rákellenes Liga Tiszafüredi Alapszervezetének elnöke a daganatos betegségek megelőzéséről, a szűrések fontosságáról, az önvizsgálat jelentőségéről előadást tartott a gyereknek.

Az előző évekhez hasonlóan több diák és pedagógus csatlakozik október 26-án a Rózsaszín szalagos séta a mellrák ellen című rendezvényhez.

Szabó Anikó Ildikó

biológia szakos tanár