GIMNÁZIUMUNK A TESZEDD! AKCIÓBAN

TeSzedd!- Önkéntesen a tiszta Magyarországért! országos hulladékgyűjtési akcióhoz a gimnázium is csatlakozott, melyre 2019.03.21-e délutánján került sor. Lelkes csapatok verbuválódtak a 8.A és a 9.B osztály tanulóiból, az osztályfőnökeik- Nagyné Varga Anikó, Kovács Péter- felügyelete mellett.

Az oktatási tematika ismertetését követően, a védőeszköz és a zsákok birtokba vétele után a diákok nyakukba vették a város egy részét, hogy megtisztítsák szűkebb és tágabb környezetünket. Az iskola udvara, a vasút környéke, a Múzeum park és a Tisza-part is az akció helyszínéül szolgált.

Az iskola pedagógusai kiemelt feladatként kezelik a diákok környezettudatos szemléletmódjának kialakítását, formálását. Továbbá megragadunk minden alkalmat,  hogy a tanulók aktív résztvevői legyenek a környezetük szebbé tételébe.

Dr.  Drénné Takács Krisztina

intézményvezető-helyettes