Digitális témahét

A digitális készségek fejlesztése, így a digitális nevelés is egyre hangsúlyosabbá válik napjainkban. A 2017-es regisztrációtól kezdve iskolánk is részt vesz a Digitális Témahéten. Idén programjaink 2019. április 08-12. között a 10.A és 10.C osztályok részvételével valósultak meg.

A témahét programjainak a lebonyolításában a gimnázium informatika tanárai (Tudeszéné Pallagi Erika és Rédai Attila) játszottak szerepet.

Mivel a Digitális Témahét célja, hogy a pedagógiai eszközök és módszerek körét kibővítve az informatika tantárgy keretein túl is lehetővé tegye a digitális kompetenciát alkotó képességek fejlődését, több tantárgy témaköreit feldolgozva az alábbi projekten dolgoztak csoportban diákjaink:

a Tisza-tó

• földrajzi adottságát, elhelyezkedését
  • környezetvédelmét,
  • élővilágát,
  • gasztronómiáját,
  • a térség nevezetességeit,
  • híres személyeit

bemutató, idegen nyelvi leírást is tartalmazó újság illetve prezentáció készítése.

A diákok nagy kedvvel láttak neki a feladatoknak, a kooperatív csoportmunka hatékonyan működött; a tanulók igyekeztek hasonló mértékben kivenni a részüket a gyűjtő és szerkesztő munka során a produktum előállításából.

Rédai Attila

szaktanár