A DR. TOKAJI IDA ALAPÍTVÁNY ÖSZTÖNDÍJÁT VEHETTÁK ÁT A GIMNÁZIUM DIÁKJAI A TANÉVZÁRÓN

Akkreditált kiváló Tehetségpontként rendkívül büszkék vagyunk tanáraink tehetséggondozó munkájára és ez által különböző területeken tehetséges diákjaink elért versenyeredményeire. A versenyek (tanulmányi, sport, művészeti, tehetséggondozó), illetve az azokon résztvevő tanulókat felkészítő pedagógusok a tantárgyi tehetséggondozás komoly és hatékony eszközei, szereplői. Bővelkedünk ebben a tanévben is OKTV; az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint az Oktatási Hivatal által meghirdetett versenyeken kívül még különböző helyi, regionális és országos és nemzetközi versenyeredménnyel.

A Dr. Tokaji Ida Alapítvány céljának megfelelően minden tanév végén, ösztöndíj pályázati felhívást tesz közzé. Az ösztöndíjra pályázhat a gimnázium valamennyi nappali tagozaton tanuló diákja az alábbi feltételek teljesítése mellett: egyenletes és jó tanulmányi munka (legalább 4.00, előnyt jelent 4,8-5,0 közötti tanulmányi átlag) folyamatos teljesítése. A kuratórium tagjai döntöttek az osztályfőnökök által véleményezett pályázatokról. A tanévzáró alkalmával 4 kategóriában, összesen 52 diák részesült ösztöndíjban, összesen 250.000 ft összegben, melyre a Civil pályázaton elnyert összeg nyújtott fedezetet. A differenciális fő tényezője a különböző tanulmányi versenyeken elért eredmény, iskolánk hírnevének öregbítése volt.Kizárólag a gimnáziumon keresztül nevezett versenyeken elért eredmények vettük figyelembe. A kuratórium döntését Oláhné Kürtösi Ágnes, a kuratórium tagja ismertette, az ösztöndíjakat a kuratórium elnöke, Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó adta át.

I. kategória: OKTV-én, Nemzetközi verseny döntőjében kiemelkedő helyezés elérése, EMMI által kiírt vagy támogatott országos tanulmányi versenyen 1-10. helyezés

1. Pásztor Fanni Miléna

2.Nagy Ádám

II. kategória: Az I. kategórián kívüli tanulmányi verseny országos döntőjében 1-10. helyezés

1.Beke István Zsombor
2.Cserniczky Márk Gyula
3.Gyöngy András
4.Hajdu Péter
5.Hegyi Gábor Bence
6.Kinál Dániel
7.Lengyel Ádám
8.Nagy Csenge
9.Nagy Tímea
10.Nagy Zsombor
11.Németh Fruzsina
12.Szűcs Richárd
13.Törőcsik Árpád

III. kategória:

1. Egyéb tanulmányi, sport vagy kulturális verseny országos döntőjébe jutás:
  •  a tanulmányi verseny 3 fordulós (iskolai, megyei, országos), és a pályázó bejut a 3. fordulóba is
  • a tanulmányi verseny 2 fordulós (iskolai, országos), és a pályázó a 2. fordulóban kiemelkedően szerepel (1-4. helyezés)

2. Megyei tanulmányi verseny döntőjében kiemelkedő sikert ért el (1-3. helyezés)

3. Országos bajnokságon, diákolimpián helyezés elérése. (1-3.helyezés)

1.Beke Botond
2.Cseh Krisztina
3.Dékány Bence
4.Dékány Lili
5.Demján Mária Margaréta
6.Jóvér Attila
7.Kiss Ajsa Málna
8.Krekk-Kertész András
9.Lengyel Réka
10.Moldován Dóra
11.Pető Adél
12.Puskás Dorka
13.Rákóczi Rebeka
14.Szűcs Evelin
15.Tudesze Márk
16.Tudesze Petra
17.Urbán Aletta

IV. kategória:

Regionális nyolcosztályos versenyen 1-3. helyezés, vagy megyei tanulmányi verseny 4-6. helyezés, illetve megyei sport és kulturális versenyen 1-3. helyezés.

1.Balogh Zsófia
2.Budai Vivien