A Debreceni Egyetem természettudományos táborában jártunk

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara egyhetes ingyenes nyári tábort rendezett július 1-6-ig. A jelentkezési feltételek között volt, hogy egy 4-8 oldalas pályamunkát kellett írni az általad választott tantárgyi témából. A tantárgyak pl. a következők voltak: matematika, fizika, kémia, biológia, stb. Az iskolánkban 3 diák kapott lehetőséget a részvételhez: Kócsik Klaudia (10.A) biológia, Nagy Sarolta Eszter (11.B) és Rákóczi Gergő(10.A) pedig matematika táborban vett részt. A tábor ideje alatt minden délelőtt elméleti valamint gyakorlati oktatás volt a választott tantárgyakból, egyénileg és csapatosan egyaránt. Délutánonként az egyetem egy-egy kara mutatkozott be színes és izgalmas előadásokkal, vetélkedőkkel, programokkal.

Aki szereti a természettudományi tantárgyakat és szeretne a Debreceni Egyetem hallgatója lenni, annak ez a tábor tökéletes, sok újdonságot tanultunk és rengeteg új barátot szereztünk.

Nagy Sarolta Eszter

12.B osztályos tanuló