Rendhagyó természetismeret órák

A „Be the solution to Pollution” pályázat keretében az alsóbb évfolyamok (5-8. osztályok) tanulói rendhagyó természetismeret órán vettek részt január első felében.

Megismerték a pályázat fő célkitűzéseit, valamint a különféle szennyezési formákat.  Beszélgettünk a diákokkal a szemetelés környezetkárosító hatásairól, valamint arról, hogy mit lehet tenni, milyen eszközök vannak a kezünkben, hogy csökkentsük az általunk termelt szemét mennyiségét.  Szóba kerültek a hagyományos szemétkezelési eljárások, valamint megemlítettük az alternatív módokat is. Kiemeltük továbbá, hogy amit eldobnánk, ne szemét legyen, hanem hulladék, amit újra tudunk használni.

Reuse, reduce, recycle: amit lehet, használj újra,  csökkentsd a szemét mennyiségét és tegyél azért, hogy az újrahasznosítás hatékonyan működjön!