„Savaria Országos Történelem” verseny

Moldován Dóra, nyolcosztályos tagozatunk 10. évfolyamos tanulója a „Savaria Országos Történelem” verseny megyei fordulójában 8. helyezést ért el.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ által meghirdetett versenyre évről évre neveznek diákjaink. A több fordulóból álló megmérettetés során a diákoknak lehetőségük volt az egyes történelmi korszakokban való elmélyülésre, a képességek újszerű fejlesztésére. A januári iskolai forduló után került megrendezésre a megyei döntő, melyen a Kr. e. VI. századtól 1711- ig terjedő történelmi időszak ismereteiről kellett számot adniuk a tanulóknak; a komplex feladatok megoldása során nagy hangsúlyt kapott a forráselemzés, a térben és időben való tájékozódás képessége, a problémamegoldó és kritikai gondolkodás.

Felkészítő tanár: Borbélyné Gyurcsák Judit

Eredményéhez gratulálunk!