Ingyenes, intenzív, angol nyelvi kurzus

Az ‘’EFOP 3.2.14-17-2017-00008 Nyelvtanulással a boldogulásért – tanulók nyelvtudásának fejlesztése az EKE és a köznevelési intézmények együttműködésében’’ projekt keretében 2021. március 23. és április 9. között egy 30 órás intenzív érettségire való felkészítő kurzuson vehetett részt gimnáziumunk 12 tanulója K. Nagyné Pataki Noémi angol szakos tanárnő vezetésével. A tananyagot az Eszterházy Károly Egyetem oktatói állították össze: Karin Macdonald, Rita DiFiore and Kovács Györgyi, akiknek hálásan köszönjük ezt a nagyszerű lehetőséget.

A képzés online módon történt, különböző internetes platformok használatával:

Google Classroomban történt többnyire a tananyagok megosztása
az élő órák Microsoft Teams-ben kerültek megtartásra
a Polly nevű alkalmazással szavazás formájában történtek a válaszadások
a Kahoot! alkalmazással játékos formában is sikerült érettségi feladatokat megoldani.

A kurzus tartalmazta az idegen nyelvi írásbeli érettségi vizsga 4 fő részét: olvasott szöveg értése, nyelvhelyesség, hallott szöveg értése és íráskészég, az egyes részek 7-8 órában kerültek feldolgozásra és gyakorlásra.