VERSENYEREDMÉNYEK
Takarékossági vetélkedő (városi)
Spórolós Lányok 5.A II. hely
Csapattagok: Kis Liliána, Kis Adél, Ferenczi Kinga, Tudesze Petra
A pénz az ész 5.A II. hely
Csapattagok: Drén Krisztina Nóra, Hegedűs Réka, Bacsa Máté, Szabó Péter
Bolyai matematika csapatverseny megyei/körzeti forduló
- A
10. hely | Bűvös négyes | Árvai Csenge Gál Dorina Nagy Tímea Szűcs Evelin |
Felkészítő tanár:
Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika |
7.A
6. hely | Nincs 2 négy nélkül | Cserniczky Márk Budai Vivien Nemes Botond Törőcsik Árpád |
Felkészítő tanár:
Dékány László |
- A
2. hely | Mate-kosok | Hajdu Péter Beranek Bence Soltész Olivér Tamás Máté |
Felkészítő tanár:
Kovács Péter |
OKTV
Továbbküldhető dolgozatok:
Nagy Ádám 11.A történelem, földrajz, francia nyelv
Kinál Dániel 11.A angol nyelv
Tamás Levente 12.A biológia
Szegedi Enikő 12.B biológia
Demján Mária Margaréta 11.B biológia
Rideg Éva 11.B biológia
Szabó Zsolt 11.A biológia
Nagy Janka 11.A biológia
Kovács Nikolett 11.A biológia
Tóth Szandra Emese 11.A biológia
Szabó Erzsébet 11.A biológia
Bendő Noémi 11.A biológia
OKTV – második fordulóba jutott tanulók
Nagy Ádám 11.A földrajz, történelem, francia nyelv
felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó, Nemesné Jóvér Mária, Dögei Imréné
Tamás Levente 12.A biológia
felkészítő tanár: Fazekasné Gál Erzsébet
OKTV – országos döntő földrajz tantárgyból
Nagy Ádám 11.A országos 7. hely
felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó
Diákolimpia körzeti forduló
FUTSAL 3-4. KCS fiúk 1. hely
FUTSAL 5-6. KCS fiúk 1. hely
felkészítő tanár: Dányi Zsolt
Bolyai anyanyelvi csapatverseny megyei/körzeti forduló
- évfolyam
felkészítő tanár: Tóthné Kovács Irén
7. hely | Fejtörők | Józsa János Zoltán Kis Liliána Barta Petra Ujvári Zsombor |
10. hely | Nyelv(ész)ek | Kiss Adél Tudesze Petra Kőszegi Milla Szarvas Vivien |
- évfolyam
felkészítő tanár: Bukta Erzsébet
5. hely | Eccarvúak | Gál Dorina Nagy Tímea Árvai Csenge Szűcs Evelin |
- évfolyam
felkészítő tanár: Tóthné Kovács Irén
1. hely döntős |
Ügyeskedők | Hamar Csaba Imre Előd Koncz Levente Kovács Balázs |
|
2. hely | Magyará(s)zok | Moldován Dóra Rákóczi Rebeka Törőcsik Árpád Tudesze Márk |
|
3. hely | Zsenik | Gréczi Márton Haizer Maximilián Illés Patrik Szabó Konrád |
|
4. hely | Nyelvtanosok | Balogh Jázmin Barta Viktória Budai Vivien Lájer Liliána |
|
5. hely | Észbontók | Fejes-Nagyfejeő Levente Hagemeister Robin Nemes Botond Cserniczky Márk |
- évfolyam
felkészítő tanár: Bukta Erzsébet
1. hely döntős |
Nyelvtudósok | Pichler Boglárka Balogh Zsófia Pletli Zsófia Gál Diána |
3. hely | Csillámpónik visszatérnek | Adrigán Fanni Teréz Árvai Anna Erika Sánta Daniella Izidóra Bárdos Hanna |
4. hely | Győzők | Bodó Dóra Demeter Rebeka Kovács Natasa Tóth Anita |
5. hely | Tengeralattjárók | Hajdu Péter Tamás Máté Gyöngy Zalán Soltész Olivér |
7. hely | Pingvinek | Nagy Csaba Szarvas Péter Beranek Bence Kiss Balázs |
Tanári fődíj
A tanári fődíj odaítélésekor a felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát és azok eredményességét vettük figyelembe. Ezek alapján Jász-Nagykun-Szolnok megye tanári fődíjának nyertese a 2017/2018. tanévben:
Bukta Erzsébet
Teleki – virág vetélkedő
Rideg Éva 11.B – Szabó Zsolt 11.A 5.hely
Demján Mária Margaréta 11.B – Tóth Imre 11.B 6. hely
felkészítő tanár: Fazekasné Gál Erzsébet
Diákolimpia megyei elődöntő:
FUTSAL 3-4. KCS fiúk 2. hely megyei döntőbe jutott
felkészítő tanár: Dányi Zsolt
„Egészségfejlesztési – egészséges táplálkozás – a mindennapi mozgás fontossága” – városi verseny
Tenger alatt járok 1. hely
Csapattagok: Szabó Panna Bíborka, Árvai Csenge, Gál Dorina, Czinege Sára, Szűcs Evelin
Egészséges unikornisok 2. hely
Csapattagok: Pásztor Fanni Miléna, K. Nagy Noémi, Balogh Emese, Balogh Enikő, Tóth Mariann
Bioszosok 3. hely
Csapattagok: Pető Hanna, Dusza Enikő, Ács Miklós, Adorjáni Zsolt, Szabó Levente
felkészítő tanár: Ceglédi Erzsébet
Bolyai anyanyelvi csapatverseny – országos döntő
- A osztály – gimnáziumi kategória
Országos
15. hely |
Ügyeskedők |
Hamar Csaba, Imre Előd, Koncz Levente, Kovács Balázs | |
Felkészítő tanár: Tóthné Kovács Irén |
- A osztály – gimnáziumi kategória
Országos
14. hely |
Nyelvtudósok |
Pichler Boglárka, Balogh Zsófia, Pletli Zsófia, Gál Diána | |
Felkészítő tanár: Bukta Erzsébet |
A 8.A osztályos csapatunk szabadon választott produkciója elnyerte a zsűri KÜLÖNDÍJÁT .
Diákolimpia megyei döntő:
FUTSAL 3-4. KCS fiúk megyei 4. hely
felkészítő tanár: Dányi Zsolt
Várhelyi Ferenc matematikaverseny megyei döntőjébe jutott tanulók:
Dékány Bence 9.A, Kócsik Klaudia 9.A, Czinege Petra 9.A, Pető Adél 10.A, Demján Mária Margaréta 11.B, Muliter Márk 11.A
felkészítő tanárok: Demján Mária, Kovács Péter, Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika
Nyolcosztályos sportverseny
- helyezettek (11 aranyérem)
Nagy Evelin 7. A 60 m-es síkfutás, távolugrás
Krausz levente 8. A 60 m-es síkfutás, távolugrás
Vadász Bence 12. A 100 m-es síkfutás
Tamás Máté 8. A 400 m-es síkfutás
Farkas Balázs 11. A 800 m-es síkfutás
Kapás Dávid 12.A 800 m-es síkfutás
Soltész Olivér 8. A kislabdahajítás
Dékány Gergő 11. A súlylökés
8×200 m-es váltófutás (Dékány Lili 6. A, Varga Dániel 6. A, Taskó Nikolett 9. A, Krausz levente 8. A, Kiss Jázmin 10. A, Törőcsik István 10. A, Bendő Viktória 12. A, Vadász Bence 12. A)
- helyezettek (11 ezüstérem)
Varga Dániel 6. A távolugrás
Taskó Nikolett 9. A 60 m-es síkfutás, távolugrás
Bendő Viktória 12. A 100 m-es síkfutás
Pető Hanna 6. A 400-es síkfutás
Pető Adél 10. A 800 m-es síkfutás
Hajdú Péter 11. A távolugrás
Gólya Levente 6. A kislabdahajítás
Kupai Adrienn 11. A súlylökés
Horváth Viktória 12. A asztalitenisz
III.- IV. korcs. fiú labdarúgás (Molnár Szabolcs 9. A, Monok Balázs 8. A, Soltész Olivér 8. A, Krausz Levente 8. A, Törőcsik Árpád 7. A, Illés Patrik 7. A, Haizer Maximillián 7. A, Varga Dániel 6. A, Tamás Máté 8. A)
III. helyezettek (5 bronzérem)
Varga Dániel 6. A 60 m-es síkfutás
Kiss Jázmin 10. A 100 m-es síkfutás
Törőcsik István 10. A távolugrás
Dékány Lili 6. A kislabdahajítás
V.-VI. kcs. fiú labdarúgás(Torma Sándor 12. A, Tamás Levente 12. A, Újvári Kornél 12. A, Kapás Dávid 12. A, Vadász Bence 12. A, Szabó Regő 12. A, Hajdú Péter 11. A, Varga István 10. A, Törőcsik István 10. A)
- helyezettek
Dávid Dorina 10. A távolugrás
Barta Viktória 7. A kislabdahíjítás
Török Nikolett 9. A súlylökés
Kovács Adrián 12. A asztalitenisz
III.-IV. kcs. lány labdarúgás (Dékány Lili 6. A, Pető Hanna 6. A, Balog Zsófi 6. A, Balogh Emese 6. A. Balogh Enikő 8. A, Demeter Rebeka 8. A, Adrigán Fanni 8. A, Taskó Nikolett 9. A, Barta Viktória 7. A)
- helyezettek
Lányi zsolt 6. A 400 m-s síkfutás
Gyöngy Zombor 10. A súlylökés
- helyezett
Balogh Zsófia 8. A 400-es síkfutás
felkészítő tanárok: Bodnár Gábor, Magyarné Ficzere Andrea, Tudesze Csaba, Gyárfás Csaba, Szabó Attila, Fazekasné Gál Erzsébet
ÖSSZESÍTETT HELYEZÉS: I. HELY
Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei eredmények:
Tudesze Petra 5.A megyei 5.hely
Nagy Tímea 6.A megyei 3. hely
Tudesze Márk 7.A megyei 6. hely
Moldován Dóra 7.A megyei 12. hely
Pletli Zsófia 8.A megyei 4. hely
felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet
Savaria Országos Történelmi Verseny megyei forduló:
Cseh Krisztina 9.A megyei 1.hely
felkészítő tanár: Dr. Demján Adalbert
Az Agria Universitas Egyesület Kultúrák közötti párbeszéd – fiatalok a nemzetközi kapcsolatokért című verseny
országos 2. hely
csapattagok: Nagy Zsombor, Hegyi Gábor, Lengyel Ádám
felkészítő tanár: Bekéné Németh Tímea
országos 5. hely
csapattagok: Emődi Janka, Nagy Csenge, Nagy Sarolta
felkészítő tanár: Remenyikné Molnár Margit
Megyei történelemverseny megyei fordulójának eredményei
Nagy Ádám 11.A megyei 1. hely
Lengyel Ádám 11.B megyei 7. hely
felkészítő tanár: Bekéné Németh Tímea, Nemesné Jóvér Mária
„Szép Magyar Beszéd” verseny – területi forduló
Moldován Dóra 7.A 1. hely országos döntőbe jutott
felkészítő tanár: Tóthné Kovács Irén
Várhelyi Ferenc matematikaverseny megyei döntő eredmények
Dékány Bence 9.A 4. hely
Pető Adél 10.A 4. hely
Demján Mária Margaréta 11.B 3. hely
felkészítő tanárok: Demján Mária, Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika
Bolyai természettudományi csapatverseny – területi forduló eredmények
- évfolyam
14. hely | Gumibogyók | Kis Liliána Barbara Szarvas Vivien Kovács Eszter Emese Józsa János Zoltán |
felkészítő tanárok:
Fazekasné Gál Erzsébet, Dányi Zsolt |
- évfolyam
9. hely | Főgyökerek | Árvai Csenge Czinege Sára Nagy Tímea Szűcs Evelin |
felkészítő tanárok:
Ceglédi Erzsébet Dányi Zsolt |
- évfolyam
13. hely | Természeti csapások | Törőcsik Árpád Cserniczky Márk Tudesze Márk Nemes Botond |
felkészítő tanárok:
Nagyné Varga Anikó Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika, Gyenge László István |
- évfolyam
11. hely | Pingvinek | Szarvas Péter Beranek Bence Nagy Csaba Krausz Levente |
felkészítő tanárok:
Fazekasné Gál Erzsébet Ceglédi Erzsébet Dányi Zsolt |
English is Fun – Kistérségi Angol Verseny
Pásztor Fanni Miléna 6.A 1. hely
Hagemaister Robin 7.A 1. hely
Nagy Tímea 6.A 4. hely
Pichler Boglárka 8.A 6. hely
Cserniczky Márk 7.A 6. hely
Gál Diána 8.A 8. hely
Kovács Eszter 5.A 9. hely
felkészítő tanárok: Monokné Andrási Edit, Hajdu Éva Mónika, Dékányné Szabó Enikő
Mardi Gras francia nyelvű előadóverseny országos fordulójának eredményei:
Szőllősi Dávid 12.A 1. hely
A gimnázium csapata 1. hely
felkészítő tanár: Dögei Imréné
Megyei Társaséneklési Verseny
A gimnázium kamarakórusa a bronz fokozatot szerzett.
felkészítő tanár: Fügéné Szádeczky Csilla
Diák Sakkolimpia megyei döntő
Pető Hanna 6.A megyei 4. hely
felkészítő tanár: Gyárfás Csaba
Varga Tamás matematikaverseny
Törőcsik Árpád 7.A megyei 1. hely
felkészítő tanár: Dékány László
Langwest országos tehetségkutató tanulmányi verseny
Pásztor Fanni Miléna 6.A 5. hely országos döntőbe jutott
felkészítő tanár: Monokné Andrási Edit
Zrínyi Ilona matematikaverseny
Dékány Bence 9.A megyei 6. hely
Törőcsik Árpád 7.A megyei 14. hely
felkészítő tanárok: Demján Mária, Dékány László
Öveges József fizikaverseny megyei fordulójába jutott
Hajdú Péter 8.A
felkészítő tanár: Gyenge László István
Szépolvasó verseny – városi körzeti forduló
Moldován Dóra 7.A 3. hely
Sánta Daniella 8.A 3. hely
felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet
Nyelvész megyei fordulójába jutott tanulók:
Józsa János 5.A, Kiss Adél 5.A, Tudesze Petra 5.A, Czinege Sára 6.A, Nagy Tímea 6.A, Barta Viktória 7.A, Moldován Dóra 7.A, Tudesze Márk 7.A, Hajdu Péter 8.A, Pletli Zsófia 8.A, Sánta Daniella 8.A
felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet
Bacsó Nándor megyei földrajzverseny megyei döntőjébe jutott:
Lengyel Lehel 9.A
felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó
„ Itthon otthon vagy” földrajzverseny országos döntő eredményei:
Moldován Dóra 7.A országos 6. hely
Nemes Botond 7.A országos 11. hely
felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó
London Bridge angol nyelvi verseny országos döntő eredményei:
Pásztor Fanni Miléna 6.A országos 2. hely
Nagy Tímea 6.A országos 3. hely
Pletli Zsófia 6.A országos 3. hely
Jóvér Attila 6.A országos 4. hely
felkészítő tanárok: Monokné Andrási Edit, Monok Péter
Nyelvész megyei forduló eredményei:
Nagy Tímea 6.A 3. hely
Hajdu Péter 8.A 3. hely
Pletli Zsófia 8.A 4. hely
Czinege Sára 6.A 6. hely
felkészítő tanár: Bukta Erzsébet
Éneklő Ifjúság hangversenyen a gimnázium kamarakórusa EZÜST minősítést szerzett.
felkészítő tanár: Fügéné Szádeszky Csilla
„Verssel – dallal Határok nélkül” francia nyelvi vers-, próza-, és ének megyei verseny
Torma Sándor 12.A 1. hely
Koszta Béla 9.A 3. hely
A gimnázium csapata ének kategóriában egy 1. és egy 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Dögei Imréné
Megyei Diákolimpia Mezei Futóbajnokság
Dékány Lili 6.A 5. hely
Vincze Viktor 7.A 14. hely
Vincze Valentin 7.A 15. hely
Kota Szabina 9.B 3. hely országos döntőbe jutott
Németh Vivien 9.B 16. hely
Csató Anikó 11.C 18. hely
Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola levelezős matematika verseny döntőbe jutott:
Józsa János Zoltán 5.A, Nagy Tímea 6.A, Törőcsik Árpád 7.A, Imre Előd 7.A
„Szép Magyar Beszéd” verseny – országos döntő
Moldován Dóra 7.A KAZINCZY-JELVÉNY bronz fokozat
felkészítő tanár: Tóthné Kovács Irén
Fizika +
Cserniczky Márk 7.A 5. hely
felkészítő tanár: Gyenge László István
NYOLCOSZTÁLYOS TANULMÁNYI VERSENY
TÁRGY | OSZTÁLY | TANULÓ | FELKÉSZÍTŐ TANÁR |
Helyesírás | 5. | Tudesze Petra | Tóthné Kovács Irén |
Helyesírás | 7. | Tudesze Márk | Tóthné Kovács Irén |
Szövegértés | 12. | Svincsók Vanessza | Tóthné Kovács Irén |
Versmondás | 10. | Keserű Márton | Dr. Demján Adalbert |
Szövegértés | 9. | Kócsik Klaudia | Tóthné Kovács Irén |
Népdaléneklés | 11. | Szabó Erzsébet | Fügéné Szádeczky Csilla |
II.
TÁRGY | OSZTÁLY | TANULÓ | FELKÉSZÍTŐ TANÁR |
Helyesírás | 8. | Pletli Zsófia | Bukta Erzsébet |
Szövegértés | 10 | Kiss Jázmin Virág | Dr. Demján Adalbert |
Szövegértés | 11. | Németh Fruzsina | Nemesné Jóvér Mária |
Szép magyar beszéd | 9. | Gyöngy András | Tóthné Kovács Irén |
Szép magyar beszéd | 12. | Szőlősi Dávid | Tóthné Kovács Irén |
Angol nyelv | 9. | Koltai Lea Kiara | Bekéné Németh Timea |
Fizika | 7. | Cserniczky Márk Gyula | Gyenge László |
Informatika | 8. | Szarvas Péter | Tudeszéné Pallagi Erika |
III.
TÁRGY | OSZTÁLY | TANULÓ | FELKÉSZÍTŐ TANÁR |
Vers | 11. | Nagy Janka | Nemesné Jóvér Mária |
Bibliaismereti vetélkedő | 10. | Koncz Dávid
Tóth- Molnár Gabriella Dusza Dominika Nikodém Dorottya |
Fügéné Szádeczky Csilla |
Népdaléneklés | 6. | Lányi Zsolt | Fügéné Szádeczky Csilla |
Matematika | 5. | Kiss Adél | Szabóné Gyöngy Gyöngyi |
Matematika | 10. | Törőcsik István | Szabóné Gyöngy Gyöngyi |
Matematika | 11. | Muliter Márk | Kovács Péter |
Fizika | 12. | Császár Bendegúz | Dékány László |
Rajz | 10. | Bojtor Boglárka | Bodnárné Földi Zita |
Megyei francia verseny megyei döntőjébe jutott:
Sólyomvári Soma 10.C és Torma Dorina 10.A osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Dögei Imréné
Megyei magyar irodalom verseny megyei döntőjébe jutott:
Tudesze Márk 7.A, Moldován Dóra 7.A, Rákóczi Rebeka 7.A, Barta Viktória 7.A, Szabó Konrád Előd 7.A, Beranek László Bence 8.A, Árvai Anna 8.A, Hajdu Péter 8.A, Szarvas Péter 8.A
felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet
Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Verseny megyei eredményei:
Hegedűs Réka megyei 11. hely
Kis Liliána Barbara megyei 13. hely
Felkészítő tanár: Fazekasné Gál Erzsébet
„Tiszán innen, Dunán túl” országos népdaléneklési minősitő verseny
Balogh Dorina 11.C arany minősítés
Lányi Zsolt 6.A arany minősítés
Pető Hanna 6.A ezüst minősítés
Drén Krisztina Nóra 5.A ezüst minősítés
felkészítő tanár: Fügéné Szádeszky Csilla
Megyei Diákolimpia – Tájfutás
Szabó Zsolt 11.A megyei 1. hely
Szél Szabolcs 9.B megyei 1. hely
Mozaik Országos Tanulmányi Verseny – Matematika
Törőcsik Árpád 7.A országos 2. hely
felkészítő tanár: Dékány László
Túrkevei Levelezős Matematikaverseny döntő
Józsa János 5.A 2. hely
Nagy Tímea 6.A 1. hely
Törőcsik Árpád 7.A 1. hely
felkészítő tanár: Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika, Dékány László
Megyei francia verseny megyei döntő eredménye:
Sólyomvári Soma 10.C 4. hely
Felkészítő tanár: Dögei Imréné
Langwest országos tehetségkutató tanulmányi verseny országos döntő
Pásztor Fanni Miléna 6.A országos 1. hely
felkészítő tanár: Monokné Andrási Edit
Megyei magyar irodalom verseny megyei döntőjének eredményei:
Tudesze Márk 7.A 3. hely
Beranek László Bence 8.A 4. hely
Moldován Dóra 7.A 6. hely
felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet
Megyei Diákolimpia – Atlétika
Dávid Dorina 10.A megyei 1. hely
Kota Szabina 9.B megyei 1. hely
Laki Dániel 10.C megyei 2. hely
Szalai Zsolt 9.C megyei 2. hely
4×100 m-es fiú váltó megyei 2. hely
Kovács Dominik 11.C megyei 3. hely
Vadász Bence 12.A megyei 3. hely
4×100 m-es leány váltó megyei 3. hely
felkészítő tanárok: Tudesze Csaba, Fazekasné Gál Erzsébet, Dányi Zsolt, Magyarné Ficzere Andrea, Szabó Attila
Diákolimpia – Floorball Országos elődöntő
A gimnázium csapata 4. helyezést ért el.
Csapattagok: Nemes Botond 7.A, Monok Balázs 8.A, Tamás Máté 8.A, Hajdu Péter 8.A, Molnár Szabolcs 9.A, Oláh Zsolt 9.A, Szél Szabolcs 9.B
felkészítő tanár: Fülöp János
Diákolimpia Tájfutás – Országos döntő
Szabó Zsolt 11.A országos 25. hely
Szél Szabolcs 9.B országos 49. hely és 53. hely
Városi Vers- és Prózaíró Verseny
Tudesze Petra 5.A 2. hely
Szabó Roland 12.B 1. hely
György Erika 11.B 2. hely
Papp Krisztina 12.C különdíj