Nyelvi előkészítőre jelentkező általános iskolások figyelem!

Angol nyelvi tanulmányi verseny nyolcadikos tanulók számára

Az általános iskolás tanulók számára tanulmányi versenyt szervezünk angol nyelvből 2019. január 25-én 15 órától. Az angol írásbeli verseny,- amely 50 pontos lesz- egy nyelvhelyességet, szókincset mérő tesztrészből és egy olvasott szöveg értéséből fog állni. A versenyen való részvétel segíti a sikeres felkészülést, valamint, a verseny sikeres teljesítésével a legeredményesebb diákok plusz pontot szerezhetnek a felvételi pontszámukhoz.

A 4+1 évfolyamos, nyelvi előkészítő osztályba jelentkező tanulóknak meg kell írniuk a központi írásbeli felvételi tesztjeit, s az ezek alapján elért pontokkal és a hozott pontokkal – 7. osztály év végi, és a 8. osztály félévi jegyek átlaga – kerülhetnek be ebbe az osztályba. Azok a jelentkező tanulók, akik a gimnázium által meghirdetett angol versenyen részt vesznek, plusz pontot kaphatnak.(50% felett-2 pont, 60% felett-4 pont, 70% felett-6 pont, 80% felett-8 pont, 90% felett-10 pont)

Helyszín: Kossuth Lajos Gimnázium (Tiszafüred, Baross u.36.), nagyelőadó (földszint 013-as terem)

Időpont: 2019.01.25. 15.00-16.00

Jelentkezési határidő: 2019.01.21-ig (A jelentkezési lap személyesen is leadható az intézményben az írásbeli felvételi napján.)

A jelentkezési lap innen letölthető.