Bibliaverseny

Iskolánk 7. A osztályos tanulói a HEBE Kft. által a 2019/2020-as tanévben meghirdetett, a „Biblia- a világ legolvasottabb könyve”, országos csapatversenyen 7- 8. osztályos korcsoportban 2. helyezést értek el. Diákjaink a világ legolvasottabb könyvéről bővíthették ismereteiket vallási hovatartozás nélkül, több szempontból megközelítve a témát. A megmérettetés része volt irodalmi, képzőművészeti, történelmi, ill. közvetlenül a Biblia felépítésére, tartalmára vonatkozó rejtvények, szórácsok megoldása, igaz/hamis állítások eldöntése; rajzolás, esszéírás, versértelmezés, montázs készítése. A lexikális tudás növelése mellett kreativitást fejlesztő feladványok is szerepeltek a kérdéssorban, valamint egy projektmunka megvalósítása tette próbára versenyzőinket.

A csapat tagjai: Hegedűs Réka, Kis Liliána Barbara, Kovács Eszter Emese és Tudesze Petra.

Borbélyné Gyurcsák Judit

KÖZPONTI ÍRÁSBELI VIZSGA

1. A KÖZPONTI ÍRÁSBELI VIZSGÁK IDŐPONTJAI

A 9. évfolyamra a tanév rendje szerint a központi írásbeli vizsgákat (magyar nyelv és irodalom, matematika tantárgyakból) az alábbi időpontokban szervezzük meg:

• 2020. január 18-án 10 órától (10.00 órától magyar nyelv és irodalom, 11.00 órától matematika)
  • a pótló írásbeli vizsgát 2020. január 23-án 14 órától

A dolgozatok megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni.

Magyar nyelv (45 perc): a magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható.

Matematika (45 perc): A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz nem használható.

Pótló írásbeli vizsgát azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni. Vizsgaismétlésre nincs mód, minden tanuló csak egyszer tehet azonos típusú központi írásbeli vizsgát.A tanulók a központi írásbeli vizsgára személyazonosításra alkalmas igazolványt-diákigazolványt vagy személyi igazolványt –vigyenek magukkal.

Tovább a cikkhez