TEQBALL BEMUTATÓ A GIMNÁZIUMBAN

A Magyar Teqball Szövetség gimnáziumunkban teqball bemutatót tartott 2024.március 26-án, amelyen intézményünk testnevelői, valamint a Karcagi Tankerületi Központhoz tartozó iskolák testnevelői és diákjai vettek részt.

A szervezők által részletezett információk alapján megismerhettük az asztal adottságait és azt, hogy számos különböző sportágat űzhetünk rajta. Ezen sportágak közé tartozik többek között a teqball (foci), teqpong (pingpong), teqiszt (tenisz), qatch (kézilabda) és a teqvoly (röplabda). Mindegyik sportágat részletesen bemutatták, és előzetes gyakorlati feladatokat is kaptunk annak érdekében, hogy a testnevelők hatékonyan tudják ezeket a játékokat oktatni a diákoknak.

A bemutatót követően lehetőség nyílt a kollégáknak és diákjainknak is kipróbálni a különböző játékokat, amely remélhetőleg hozzájárul a szélesebb körű teqball ismeretek, készségek kialakításához és sportág népszerűsítéséhez.

Köszönjük mindenkinek a részvételt és az aktív közreműködést az eseményen.

Fehér Nándor

testnevelő tanár