Sikeres pályázat az MCC Roma Tehetség Programban

A Mathias Corvinus Collegium 2017 óta partnerintézményünk. Az MCC Roma Tehetség Program pályázatára az idén 3 diákunk pályázott sikeresen. Olyan tehetséges roma fiatalok kaptak lehetőséget a programba bekerülésre, akik a 2023/2024-es tanévben érettségit adó középfokú intézményben tanulnak, vagy 9. évfolyamában kezdik meg tanulmányaikat.

A Program a hagyományos oktatási formákat kiegészítő képzés, amelynek célja a magyarországi középiskolás roma fiatalok támogatása annak érdekében, hogy megfontolt pályaválasztási döntést tudjanak hozni, sikeres érettségi vizsgát tegyenek és felkészüljenek a felvételire a választott felsőfokú intézményben. A felvételi nyert 10. B osztályos diákjaink-Rabi Dzsenifer, Rabi Roxána és Koszta Laura- ösztöndíjban részesülnek, támogatják idegennyelvi képzésüket, valamint szaktanári felkészülésüket emeltszíntű érettségire, képzési hétvégék alkalmával, különböző képzéseken és tréningeken vehetnek részt, valamint az első év utána informatikai eszközt (laptopot) kaphatnak.

A hátrányos helyzetű/ roma diákjainkat esélyegyenlőségi szakköri tevékenység által is mentoráljuk. A szakköri foglalkozások során Kasza Adrienn pedagógus a diákokkal közösen dolgoz fel olyan témákat, melyek célja a diákok felzárkóztatása, integrációja, motiválása. Cél a diákokban megfelelő jövőkép kialakítása, a kitűzött céljaikhoz szükséges fejlesztendő területek feltárása és fejlesztése, a diákok mentorálása. Kiemelt fontosságú a következő területek megjelenítése: szociális készségek, szóbeli kommunikáció, konfliktuskezelés, pályaorientáció, hátrányos helyzetű/ roma emberek a munkaerőpiacon, hátrányos helyzetű/ roma példaképek bemutatása, önismeret, tanulásmódszertan. A szakkör kiegészül folyamatos rendelkezésre állással, a csoportos foglalkozáson túl az egyéni segítségnyújtással.