Megyei KicsiAttasé címet, Hamar Péter 5. A osztályos tanulónk nyerte el

Hamar Péter, gimnáziumunk 5.A osztályos tanulója június 14-én a szolnoki Megyeházán ünnepélyes keretek között átvehette a Megyei Kicsi Attasé címet. Az eseményen a díjakat Gaal Gergely , a program országos főmentora, Strack Mária, főszervező, Gyarmati Robin, zsűritag, szakmai koordinátor és Hubai Imre, a megyei közgyűlés elnöke, a program megyei fővédnöke, valamint Borbás Zoltán, a megyei közgyűlés alelnöke adták át. Ezt a megtisztelő címet egy többfordulós versenyben elért kiemelkedő eredményéért kapta.

A Magyarság KicsiNagykövete országos versenyben 4-6. évfolyamos tanulók indulhattak a saját megyéjükben. Az első fordulóban online feladatokat kellett megoldaniuk, majd egy prezentációt készíteniük a megyéjük látványosságait, különlegességeit bemutatandó, végül a megyei döntőben a fogalmazás és előadóképességüket is meg lehetett csillogtatni. Péter végig kiválóan teljesített, így ő lett Jász-Nagykun-Szolnok megye Agár KicsiAttaséja, azaz 3 társával együtt alkotják a megye”KicsiNagykövetségét”.
Eredményéhez őszintén gratulálunk. Dr. Demján Adalbert, a büszke osztályfőnök, történelem és magyartanár.