Cool Science for Young Scientists

erasmusA Tempus Közalapítvány támogatásával iskolánk egy Erasmus+ nemzetközi együttműködési pályázatban vesz részt az elkövetkezendő két évben.

A résztvevő intézmények: két ír, egy szlovén, egy török, egy görög, egy német iskola és a mi iskolánk.

Tempus logóA projekt  egy olyan  iskolai együttműködési pályázat, amelyben különböző természetismereti kísérletekkel fogunk foglalkozni, három nagy témára elosztva: vizsgáljuk majd a fényt, a levegőt és a vizet.  A kísérletek elvégzéséhez többnyire újrahasznosított anyagokat fogunk felhasználni, és saját tapasztalatainkat megosztjuk majd a partnerintézményekkel. A tevékenységeket, a feladatlapokat és ezek eredményeit könyvekben foglaljuk majd össze, továbbá a két éves együttműködés alatt minden intézménybe ellátogatunk.

A projektről készített bemutató ITT található.

Monok Péter