Ne Gyújts rá!

A Legyen „FÜSTMENTES” gimnázium a KLG!” programunk keretében a Heves Megyei Kormányhivataltól egy bemutató bábut igényeltünk, melynek segítségével a biológia szakos kollégák- Dr. Ceglédi Erzsébet, Fazekasné Gál Erzsébet, Magyarné Ficzere Andrea, Szabó Anikó és Tudesze Csaba-rendhagyó biológia órákat tartottak a 8-12. évfolyamos diákjaink számára.

A bemutató bábu segítségével, amely élethűen mutatja be a rendszeres dohányzás káros hatásait, a diákok megvizsgálhatták a dohányzás okozta betegségek tüneteit, a különböző szerveket érintő súlyos elváltozásokat. Ezen súlyos betegségeket a modell egészséges testrészeinek kicserélésével meglehetősen naturalisztikus módon ábrázolja.

Reméljük, hogy ezzel a programelemmel is segítettük a dohányzásról való sikeres leszokást, hozzájárulhattunk a nemdohányzó magatartás erősítéséhez.