ÉRETTSÉGI TÁJÉKOZTATÓ

(A 119/2020. (IV. 16.) Korm. rendeletben foglalt eltérő rendelkezések figyelemebe vételével)

Az érettségi vizsga általános szabályai az érettségi vizsga 2020. május–júniusi vizsgaidőszakában:

• Az érettségi vizsgatárgyak szóbeli és gyakorlati vizsgarészei a május-júniusi vizsgaidőszakban nem kerülnek megszervezésre.
  • Az írásbeli érettségi vizsgákat 2020. május 4. és 2020. május 21. között kell lebonyolítani.
  • Meg kell szervezni a középszintű szóbeli vizsgát azon vizsgatárgy esetében, amely középszinten csak szóbeli vizsgarésszel rendelkezik.
  • Szóbeli vizsgát meg kell szervezni:
  • ha a vizsgázó az igazgató – Vizsgaszabályzat szerinti szakértői bizottság szakvéleményére alapozott – döntése alapján az írásbeli, gyakorlati vizsga helyett szóbeli vizsgát tehet, mentesül az írásbeli vizsgarész alól (1 diákunkat érinti)
  • emelt szintű vizsgájával szóbeli típusú nyelvvizsga egyenértékűséget kíván szerezni, vagy
  • emelt szintű célnyelvi vizsgájával szóbeli típusú nyelvvizsga egyenértékűséget kíván szerezni.

A vizsgázó a szóbeli vizsgarészt egyszer teljesítheti!

Az érettségi vizsga eredményét a megszervezett vizsgarészeken nyújtott teljesítmény alapján százalékos formában, egész szám meghatározásával kell megállapítani.

Egyes vizsgatárgyakra vonatkozó különös rendelkezések:

• A megfelelő fokú és típusú nyelvvizsga-egyenértékűséget a szóbeli vizsgarész teljesítése nélkül meg kell állapítani.
  • Bármely vizsgatárgyból tett középszintű írásbeli vizsga esetén, ha a vizsgázó írásbeli teljesítménye elérte a tizenkettő százalékot, de nem érte el a huszonöt százalékot, a szerint szóbeli vizsgát tehet. (Reméljük, erre nem kerül sor, mindenki sikeres írásbeli vizsgát tesz!)
  • Testnevelés vizsgatárgyból szóbeli vizsgát kell szervezni.
  • Vizuális kultúra vizsgatárgyból tett középszintű vizsga esetén a vizsgázó pontszámát az írásbeli vizsgarész alapján, gyakorlati vizsgarész nélkül kell megállapítani.

Az érettségi vizsgajelentkezésekre vonatkozó különös szabályok:

• A május-júniusi vizsgaidőszakban előrehozott, valamint érettségi bizonyítvány megszerzése előtti szintemelő érettségi vizsgák megszervezésére nem kerül sor, a benyújtott vizsgajelentkezéseket az Oktatási Hivatal törli, kivéve a középiskola befejező évfolyamán tanulók szintemelő vizsgáit, amelyek megszervezésére érvényes vizsgajelentkezés esetén sor kerül.
  • Ha a vizsgázó az érettségi vizsgán nem jelenik meg, vagy a projektmunkáját határidőre nem nyújtja be, a javító vagy pótló vizsgára való utasításától el kell tekinteni, vizsgajelentkezését törölni kell.
  • A vizsgázó kérheti az elfogadott vizsgajelentkezésének törlését a fogadó középiskolánál. A vizsgázó vizsgajelentkezését a fogadó intézmény a vizsgázó kérelmére emelt szintről középszintre módosítja. A vizsgázó vizsgajelentkezését a fogadó intézmény a vizsgázó kérelmére – kizárólag idegen nyelvből –középszintről emelt szintre módosítja.
  • A vizsgázó a kérelmét az Oktatási Hivatal honlapján erre a célra közzétett formanyomtatványon a vizsgajelentkezését fogadó intézményhez nyújthatja be 2020.április 21-ig. A határidő elmulasztása jogvesztő. A kérelemmel kapcsolatos hiánypótlásnak nincs helye.

VIZSGAIDŐPONTOK

Emelt szintű írásbeli érettségi vizsga Középszintű írásbeli érettségi vizsga Időpont
1.   magyar nyelv és irodalom magyar nyelv és irodalom 9.00 2020. május 4.
2. matematika matematika 9.00 2020. május 5.
3. történelem történelem 9.00 2020. május 6.
4. angol nyelv angol nyelv 9.00 2020. május 7.
5. német nyelv német nyelv 9.00 2020. május 8.
6. kémia 8.00 2020. május 12.
7. földrajz földrajz 14.00 2020. május 12.
8. biológia biológia 8.00 2020. május 13.
9. informatika 8.00 2020. május 15.
10. informatika 8.00 2020. május 18.
11.                                   – művészettörténet 14.00 2020. május 15.
12. fizika 8.00 2020. május 19.

A vizsga kezdetét megelőző fél órával foglaljátok el a helyeteket, az érettségivel kapcsolatos tájékoztatót ekkor kapjátok meg.

Az emelt szintű érettségi vizsga beosztásotokról, a helyszínről és az időpontról a tájékoztatót szintén a Krétán keresztül kapjátok meg. Figyeljétek az üzeneteket!

Az írásbeli vizsgák helyszíne, termek:

magyar nyelv és irodalom:

matematika:

történelem:

angol nyelv:

• 103,105 Beengedés a főbejáraton
  • 207,209 Beengedés a lift felöli hátsó bejáraton

német nyelv, földrajz, művészettörténet, biológia:

• 103 Beengedés a főbejáraton

Minden vizsgatárgyatok esetén, a konkrét terembeosztást a Kréta felületen keresztül kapjátok meg. Ennek figyelembe vételével kérünk benneteket, hogy a kijelölt bejáratot használjátok az iskolába lépéskor és az iskola épületének elhagyásakor is. Az üvegajtók lezárják a folyosórészeket is, azt nem használhatjátok. Csak az adott folyosórészen található mosdókat használhatjátok! A vizsga helyszínét, a vizsga befejezését követően azonnal el kell hagynotok. Kerüljétek a tömörülést, ez érvényes az utcára is, az iskola környékére!  Ezt rendőrök fogják ellenőrizni.

Higiénés szabályok:

A bejáratnál elhelyezett kézfertőtlenítő szert kötelező használni belépés előtt.

Szájmaszkok és kesztyűk rendelkezésetekre fognak állni.

A mosdóban használjátok a kihelyezett fertőtlenítőszert!

Egyéb határidők:

A középszintű írásbeli vizsgadolgozatok megtekintésének napjai:

• 12.A: 2020. május 28. 8.00-16.00 (013-as terem)
  • 12.B: 2020. május 29. 8.00-16.00 (013-as terem)
  • 12.C: 2020. május 29. 8.00-16.00 (011-es terem)

A vizsgadolgozat értékelésére vonatkozó észrevétel benyújtásának határideje: 2020. június 2. 16.00 (A határidő elmulasztása jogvesztő.)

A megszervezhető középszintű szóbeli vizsgák (testnevelés tantárgyból érettségizők; 1 diák, aki igazgatói döntés alapján szóbeli vizsgákat tehet; illetve akik az írásbeli vizsgán 12%-ot elérik, de nem érik el a 25 %-ot) időpontja: 2020.06.15.

További sikeres felkészülést kívánunk!