A bécsi magyar nagykövetségen jártunk

Felejthetetlen élményben lehetett részünk 2019.06.14-én a bécsi tanulmányút során, melynek keretében Dr. Horváth Ágnes, politológus, főiskolai tanár, az egri Agria Universitas Egyesület elnöke jóvoltából immár második alkalommal a bécsi magyar nagykövetségre látogathattunk.

A tanulmányút résztvevői a Fiatalok a nemzeközi kapcsolatokban országos verseny 2. helyezett csapata( Beke István Zsombor, Gyöngy András, Lengyel Lehel és felkészítőjük, Dr. Demján Adalbert Tanár úr) továbbá a tehetséggondozást segítő Bibó-tábor és a Nők új pályákon program legügyesebb résztvevői ( Bana Bernadett, Nagy Csenge, Nagy Zsombor és Szűcs Richárd, őket Bekéné Németh Tímea Tanárnő kísérte). Az ódon falak között sétálgatva múltunk egy szeletkéjét szippanthattuk magunkba. Nemcsak a festményeket, bútorokat csodálhattuk meg, hanem érdekes előadásokat hallgathattunk különféle témákról. Diákjaink beszélgetést folytathattak a követség egyik gazdasági szakemberével, megismerkedhettünk a legújabb magyar-osztrák gazdasági, kereskedelmi trendekkel, folyamatokkal.Megtudhattuk, hogyan segítik a magyar vállalkozók bevezetését az osztrák piacra valamint a magyar munkavállakók számára milyen lehetőségeket rejt Ausztria.. Körbesétálhattunk a lenyűgöző épület számos termén, bekukkanthattunk a nagykövet úr dolgozószobájába. Érdekes történeteket hallhattunk Mária Teréziáról, Sissyről. és más fontos, a közös történelmi múltunkat meghatározó személyről. A finom ebéd után az első követ úrral találkozhattunk. Azt hiszem a gyermekek számára életre szóló élményt jelentett a vele való beszélgetés, találkozás. Szabadon kérdezhettek Magyarország, Európa vagy akár a nagyvilág bármely részét érintő fontos kérdésről. Természetesen nagyon foglalkoztatta a diákokat az Ausztriában nemrég történt politikai botrány, a jelenleg irányító szakértői kormány működése, a néhány hete zajlott európai uniós parlamenti választások eredménye, illetve hatása Ausztria belpolitikájára. Az érdeklődés középpontjában állt, a majdani osztrák választások győztese ki lehet, ki alakíthat majd kormányt? Bóta Zsolt követ úr valamennyi kérdésünkre készségesen válaszolt. Sok érdekességet megtudhattunk a diplomáciai pálya szépségeiről, nehézségeiről is. A gyerekeket természeten borzasztóan érdekelte, hogyan lehet valaki diplomata, hogyan kerülhet külügyi szolgálatra.

A felejthetetlen program zárásaként Bécs csodálatos belvárosába sétáltunk, megtekintettük a székesegyházat, a szebbnél -szebb régi épületeket, a fiákereket. Annyira mély benyomást keltettek a gyerekekben a követségen látottak, hallottak, hogy még séta és Mozart csoki majszolgatás közben is számtalanszor visszatévedtek a gondolataik. Élményekkel gazdagon térhettünk haza.

A tanulmányúton készült képeket megtekintheti galériánkban.

Bekéné Németh Tímea