A Zene Világnapja – Október 1. a KLG-ben

Yehudi Menuhin kezdeményezésére 1975-ben az UNESCO október elsejét:

A zene világnapjává nyilvánította.

„A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti.”(Yehudi Menuhin)

Gimnáziumunkban október 1-én mi is bekapcsolódtunk a Zenei Világnap megünneplésébe, az órák közti szünetekben iskolánk kiváló zenészei és énekesei adtak rövid koncerteket az aulában.

Először Csernyiczky Márk (9A) zongorajátéka nyűgözött le bennünket, Ludovico Einaudi: Night című darabjával.

Majd nagy örömünkre fúvósok következtek:

Ács Miklós (8A) baritonkürtön egy 18. századi ismeretlen szerző Tambourin című művét játszotta.

Kiss Adél (7A) és Moldován Dóra (9A) fuvoláztak:

Adéltől- Dimitrij Sosztakovics: Wlatz című darabját, Dóritól Scott Joplin: The Entertainer-ét hallgathattuk.

Iskolánk kiváló szólóénekesei is felléptek:

Lányi Zsolt (8A) Gershwintől a: Szóljon a zenét,

Nagy Gréta (7A) moldvai csángó népdalokat

Czinege Izabella (10B) Cserháti Zsuzsa: Kicsi, gyere velem rózsát szedni című dalát énekelte

Végül a KLG kórusa zárta a Zenei Világnapot –

Praetorius: Viva la Musica

A nap nyugodni tér

Vidám Földművesek éneke című dalaival.

A szünetekben iskolánk tanulói és tanárai is érdeklődéssel hallgatták a koncerteket, a zene mindnyájunkat egy kicsit jobban összehozott!