Adakozni öröm

“Kétszer ad, ki jól ad.”- tartja a mondás. A karácsony közeledtével megszólal a segítségnyújtás igénye a jóérzésű emberekben. A gimnázium kis karácsonyfája alatt található szeretetládába helyezhetik el a diákok az új vagy jó állapotban lévő, használt tárgyakat, ruhaneműket, játékokat, tartós élelmiszereket. Az adományokat rászoruló családok kapják meg a Család- és Gyermekjóléti Szolgálat segítségével.

img_1209A jótékonyság titka abban rejlik, hogy az nem csak annak öröm, aki kap, hanem annak is, aki ad. A jótékonyság a legegyszerűbb, s egyúttal leghatékonyabb módja annak, hogy szorosabbra fűzzük az embertársainkhoz fűződő köteléket. Fontos jó példát mutatnunk és megtanítani adakozni a gyermekeinket is!

Ne felejtsük el azonban, hogy egész évben vannak olyanok, akiknek szükségük lenne a támogatásra, a segítségnyújtásra!

Köszönjük minden diáknak, szülőnek és tanárnak, aki ajándékával segített egy rászoruló gyereken, illetve családon!