Az Aktív Iskolai Program keretein belül 2024. 04. 15-én megrendeztük a II. Diáksportfesztivált az 5. A és a 6. A osztály tanulóinak. Diákjainkat próbáljuk arra ösztönözni, hogy minél többet mozogjanak. A diáksportfesztiválon hat állomáson kellett változatos, az életkori sajátosságokhoz igazodó, élménygazdag mozgástanulási formákat felölelő feladatokat elvégezniük.

A csapatok állomásról állomásra haladtak. Voltak atlétikai feladatok, ahol koordinációs létrán és rudak felett kellett futni, szökdelni, fekvőtámaszba támlázni.

⛹️‍♂️ Más állomásokon labdás ügyességi feladatokat kellett végrehajtani futball labdával és kosárlabdával, voltak célba dobások karikával, pingpong labdával.

⚽️Torna jellegű feladatoknál egyensúlyozni kellett tornapadon, szekrényen átugrani, gurulóátfordulást végezni szőnyegen. 🤸‍♀️Bordásfalon 3 nehézségi szintű mászópályát lehetett végig mászni, szőnyegalagút alatt kúszni és ugrálókötelet hajtani. A tanulók nagy lelkesedéssel végezték a feladatokat és kellemesen elfáradtak.

Magyarné Ficzere Andrea
munkaközösség-vezető