Az európai ifjúsági központban két napos EU-s konferencián vehettek részt ismét junior nagyköveteink

2022.október 14-15-én az Európai Parlament Kapcsolattartó Irodája 200 fiatalnak és önkéntesnek szervezett kétnapos képzést az Európai Ifjúsági Központban, melyen gimnáziumunk „Senior Nagykövete”, Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó és 4 „Junior Nagykövet”, Hajdu Anna, Moldován
Dóra, Kovács Péter és Fodor Zsombor képviselte iskolánkat. A „Hallasd a hangod!” elnevezésű rendezvény az Európai Parlament Nagykövet Iskolája programban résztvevőknek nyújtott készségfejlesztést és inspirációt ahhoz, hogy az európai unióval kapcsolatos ismeretieket az EPAS programon keresztül minél
szélesebb körben terjeszthessék.

A rendezvényt Lővei Andrea, az Európai Parlament Kapcsolattartó Irodájának vezetője nyitotta meg, majd Jaume Duch, az Európai Parlament szóvivője, valamint Molnár Bálint, az Ifjúsági Központ igazgatója köszöntötte a jelenlévőket. A nyitóbeszédeket, előadássorozatok és workshop-ok követték.

EU-s Ifjúsági Konferencia 2. napján Deutsch Tamás Európai Parlamenti képviselővel találkozhattunk, kerekasztal-beszélgetésre került sor, majd “Milyen Európát szeretnél?” címmel az EPAS csapatok vetélkedőjén vettek részt a Junior Nagykövetek.

Diákjaink számára hatalmas élményt jelentett az angol nyelvű előadás és a Vita, érveléstechnikai workshop, valamint az önkéntesek részvételével megvalósuló Europaert.eu kerekasztal-beszélgetés. Az EPAS iskolák tanárai számára külön programot is kínáltak a szervezők, ahol lehetőségünk nyílt új oktatási anyagok- KOMPASZ kézikönyv a fiatalok emberi jogi neveléséhez és a KISKOMPASZ kézikönyv a gyermekek emberi jogi neveléséhez- megismerésére, kipróbálására, valamint egy kötetlen beszélgetés keretén belül megoszthattuk tapasztalatainkat, és megvitathattuk az EPAS programot elősegítő és hátráltató belső, valamint külső tényezőket.

„Senior Nagykövet