Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye lett a Kossuth Lajos Gimnázium

Az “Oktatási Hivatal Bázisintézménye” címátadó ünnepségre, a szolnoki Megyeháza Dísztermében került sor 2023. 05. 24-én. Az okleveleket és a dísztáblát a Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetőjétől, Szabó Rózától és Merklnè Kálvin Mária, az OH Pedagógiai Szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztályának főosztályvezetőjétől vette át Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó igazgató.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára. 2023-2026 között JNSZ Vármegyében 3 szolnoki és a jászberényi gimnázium mellett a Kossuth Lajos Gimnázium a büszke viselője ennek a megtisztelő címnek. Tiszafüreden pedig az egyetlen intézmény.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

A pályázat kidolgozója: Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó

Köszönet a bázisintézmény cím elnyeréséhez hozzájáruló, jó gyakorlatokat kidolgozó és megvalósító pedagógusoknak:

-Dr. Demján Adalbert: Ember és társadalom (Latin örökségünk 5. évf.)

-Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó: Szociális kompetencia fejlesztése, Fogyatékossággal élők, SNI diákok iránti érzékenyítés

-Monokné Andrási Edit: Hogyan válhat egyes tanulók tehetsége mindenki hasznára?

-Dr. Ceglédi Erzsébet és Szabóné Gyöngy Gyöngyi: Természettudományos kísérletek

Köszönjük a Karcagi Tankerület támogatását, Sági István tankerületi igazgató úrnak külön köszönjük, hogy velünk ünnepelt.

Gratulálunk tankerületünk másik intézményének, Tatárné Erzsikének, a Kádas EGYMI igazgatójának a cím újbóli elnyeréséhez!