Ballagás

Virágdíszbe öltöztették a tanulók május 6. délelőttjén a gimnázium termeit, folyosóit, hisz eljött a végzősök hol várva várt, hol elodázni kívánt búcsúja, a ballagás.

Szerencsére az időjárás is kegyeibe fogadta az ünnepelőket, habár a megelőző időszakban már igen sok kellemetlen meglepetést okozott a kiszámíthatatlanságával.

Virágok, napfény, rokonok és barátok sokasága, a ballagó diákok felsorakozása az iskola udvarán – tartósan belevésődhet emlékezetünkbe ez a mutatós összkép a KLG-s ballagásokról. A keretbe azonban évről évre új és új fotók kerülnek.

Az idén három osztályunk köszönt el. Az „A”-sok a nyolcosztályos tagozat végzősei, osztályfőnökük Dékányné Szabó Enikő. A „B” osztály élén Hegedűsné Trázsi Mária áll, a „C”-sek osztályfőnöke pedig Dr. Pásztorné Dr. Vass Anikó tanárnő, aki az egy éve elnyert igazgatói tiszte ellenére vállalta, hogy végigviszi osztályát. Így most kettős szerepben –  az iskolavezetés részéről és az osztályfőnökök nevében –  ő búcsúztatta az évfolyamot.

Az ünnepi forgatókönyvnek természetesen most is része volt egy-egy ideillő költemény (Szivák Judit/ 12.B és Kertész Tímea/ 11.C  előadásában), s beszéddel búcsúztattak a tizenegyedikesek (Balogh Eszter/ 11.B), illetve köszöntek el a tizenkettedikesek ( Mohácsi Ágnes /12.A).

Az iskola hagyományainak megfelelően most is kiszólították azokat a tanulókat, akik aktívan kivették részüket az osztályközösségi tevékenységekből, illetve kiemelkedő tanulmányi és/vagy sportteljesítményükkel hozzájárultak az iskola jó hírnevéhez. Az „A” osztályból:  Fazekas László István, Gál Réka, Mohácsi Ágnes, Szabó Péter, Tóth Klaudia – a „B” osztályból: Czinege Fruzsina, Habuczki Milán, Nagy Fruzsina, Szőnyi Krisztina, Takács Péter, Zrínyi Nikolett – a „C” osztályból:  Gulyás Dominika, Madarász Dávid, Takács József, Törő Judit. Ők mindnyájan emléklapot vehettek át elismerésül az igazgatónőtől.

A 11 évvel ezelőtt alapított Puskás-ösztöndíjat Fazekas László István (12.A) kapta, aki matematika és fizika tárgyakból ért el rangos helyezéseket megyei, területi és országos tanulmányi versenyeken, éveken át. Tanulmányait programtervező informatikusként szeretné folytatni a budapesti ELTE karán.

Egy új díjat indított útjára ez évben az iskolavezetés. A KLG-díjat olyankor kívánják odaítélni, ha egy (vagy több) tanuló a jók közül is kimagasló teljesítményt nyújtott. E díjat elsőként Tóth Klaudia (12.A) vehette át, ugyancsak sokféle megyei, területi, országos matematikai, kémiai, fizikai stb. versenyeredmény, valamint sikeres nyelvvizsgák jutalmaként. Ő a Debreceni Egyetem orvosi karára jelentkezett.

Gratulálunk a díjakhoz!

A ballagási ünnepség „hivatalos” szakasza ezzel véget ért, kezdődhetett a családi ünneplés öleléssel, ajándékozással, fotózkodással. Zsivajgó, színes forgataggá vegyültek az emberek az iskolaudvaron.

Sok sikert kívánunk elballagó diákjainknak a további életútjukon, melynek még iskolánkhoz kötődő első állomása a hétfőn kezdődő érettségi vizsgaidőszak!

A Ballagáson készült képeket megtalálja galériánkban.

(MZE)