Díj-eső március 15-én

Tiszafüreden a március 14-én délután egy ünnepi megemlékezés-sorozat kezdődött, melyet másnap, március 15-én délelőtt  Tiszafüreden a Kovács Pál Művelődési Központban folytattak. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emléke előtt tisztelgő rendezvény keretében átadták Tiszafüred város elismerő díjait tanulmányi munkáért, sporttevékenységért, közéleti feladatvállalásért.

Iskolánk diákjai is szép számban találhatók a díjazottak között, íme a névsoruk:

„Tiszafüred Város Kiváló Tanulója” címet kapott Fazekas László és Tóth Klaudia, mindketten a 12.A osztályból, valamint három 8.A-s kisgimnazista: Dékány Bence, Gyárfás Balázs és Kócsik Klaudia.

A városi zeneiskola zongora tanszakos tanulójiként Samodai Csenge Boróka (8.A) és Szűcs Evelin (5.A) részesült még e  kitüntetésben.

Sportolásért több kategóriában osztottak díjat.

A legrangosabb a Benedek Gábor-díj, amit ez alkalommal négy főnek ítéltek meg, közülük hárman KLG-sek:  Fülöp Gergely (11.B), Pető Adél (9.A) és Szabó Péter (12.A).

„Tiszafüred Kiváló Ifjúsági Sportolója” címben összesen húszan részesültek, ebből    nyolcan járnak jelenleg a gimnáziumba.

Bárdos Balázs (10.B), Hajdu Péter Donát (10.A) és Varga Nikolett (11.B) az atlétika, Laki Dániel (9.C) és Pintér Máté (9.B) a kajak-kenu, Gyárfás Balázs (8.A) és Szabó Zsolt (10.A) a tájfutás területén nyújtott sportteljesítményekért kapták meg az elismerést. Szentannai Viktória (11.B) a modern tánc kategória díjazottja lett.

Büszkék vagyunk tehetséges tanulóinkra, támogatjuk őket további sikerek elérésében iskolánk keretein belül és kívül. Álljanak követendő példaként társaik előtt, hisz azt bizonyítják, hogy az eredményes sportolás, zenélés, tánc megoldható a tanulmányi kötelezettségek teljesítése mellett is.

Gratulálunk a kitüntetett fiataloknak s az őket segítő tanároknak, edzőknek, szülőknek !

A díjátadóról képeket galériánkban talál.

(MZE)