Egy KLG-s ifi Európa-bajnok

Iskolánk 9.C osztályos tanulója, Puporka Vanessza Kitti a korosztályos magyar válogatott tagjaként részt vett az I. Honkyokushin Európa-Bajnokságon, Szerbiában,  Belgrádban. A megmérettetésre az őszi szünetben, 2016. november 5-6-án került sor.

Az utánpótlás versenyen hat ország 150 versenyzője küzdött a dobogós helyezésekért: Magyarországon és a rendező országon, Szerbián kívül Görögország, Románia, Horvátország és Bosznia-Hercegovina legjobb karatékái. Tiszafüredről a Zenshin Sportegyesület

Vanessza ifi kategóriában a lányok közt  +60 kg-ban körmérkőzésben verte szerb és román ellenfeleit, és felállhatott a dobogó legfelső fokára, aranyérmes lett!

vanessza

Gratulálunk az ifjú Európa-bajnoknak, büszkék vagyunk rá, és további sportsikereket kívánunk neki, és edzőjének, Vas-Szegedi Juliannának!

Füstösné Petróczki Klára

oszt.fő