Európai Diáksport Nap

Az Európai Diáksport Napján- szeptember 24-én-arra ösztönöztük gimnáziumunk diákjait, hogy a felajánlott sportolási lehetőségeket kiaknázva, a másfél évig tartó, mozgásszegény időszakot követően újra megtapasztalhassák a közösségi sportolás örömét. A három tanórát követően Magyarné Ficzere Andrea és Szarvas Fanni testnevelők vezényletével kb. 150 diák és pedagógus zumbázott a két épület közötti iskolaudvaron.

A zenés-táncos mozgással egyidőben a salakpályán, 6 csapat, összesen 50 diák részvételével elindult a salakfoci bajnokság. A bajnokság szervezője és lebonyolítója Dányi Zsolt testnevelő volt.

A lelátón a „kevésbé sportos” diáktársak buzdították a focistákat. A testnevelés munkaközösség, a Junior (Fodor Zsombor, Hajdu Anna és Moldován Dóra) és Senior Nagykövet (dr. Pásztorné dr. Vass Anikó) szervezésében biciklitúrára indult kb. 150 diák és pedagógus.

A program megvalósításában segítségünkre volt a Tiszafüredi Kistérség Ifjúsági Egyesület elnöke, Szabó Attila testnevelő is, aki „Szabadidős programok Tiszafüreden” CLLD Tiszafüred TOP-7.1.1-16-2017-00091 kódszámú pályázatnak köszönhetően bicikliket biztosított a sportolni vágyó diákok számára, majd a programban résztvevő több száz résztvevőt egy állófogadással is megvendégelte.

A 6.A egy játékos sportolási formát választott a mai napra, számháborúztak.

további képek itt

Köszönet a szervezőknek és résztvevőnek ezért a remek közösségi élményért!